Mass Effect 3 - BioWare mówi o mutli

Shepard na językach, chciałoby się rzec. Pomyśleć, że oficjalny materiał w sprawie multiplayera wypłynął na powierzchnie zaledwie kilka godzin po poprzedniej informacji. Cóż można się było tego spodziewać, a skoro tematu już poruszyliśmy to czuję się w obowiązku go kontynuować.

"Połącz swoje siły z przyjaciółmi w galaktycznej wojnie i wspólnie odbijcie ziemię" - jak głosi oficjalna zapowiedź. Jak już wiecie uniwersum Mass Effect zostanie wzbogacone o liczne misje co-op, które będą mogły być rozgrywane przez internet, Xbox LIVE lub PSN. Gracze stanowić mają grupę specjalną, złożoną z przedstawicieli różnych, znanych klas i ras. Każdy członek drużyny w czasie rozgrywki będzie awansować, usprawniać swoje wyposażenie i oczywiście umiejętności. Wszystkich szczegółów poszukujcie na oficjalnej podstronie dotyczącej właśnie multiplayera. Ja natomiast zapraszam do materiału.

Jak widać, a raczej słychać... nasze działania w trybie współpracy w jakiś sposób (niewielki ale zawsze) mają przekładać się na solową misję Sheparda. Można więc spekulować, że po prostu w niektórych momentach ułatwią oficjalną kampanię. Ciekawi mnie jak będzie to wyglądać w praktyce... Poniżej możecie podziwiać dwa screeny pochodzące prosto z trybu multi.

I to by było na tyle. O wszystkich nowościach na pewno powiadomię. Śledźcie więc uważnie GameStar, nie napiszę, że warto, bo jest to oczywistość oczywista.