Mass Effect 3 dopiero w przyszłym roku

Mass Effect 3 nie zostanie wydane w tym roku - to już kolejna przykra niespodzianka od Electronic Arts jaka została zaserwowana graczom w ostatnich dniach. Przedstawiciele EA zdradzili jednak również kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji.

Informowaliśmy wcześniej, że podczas konferencji prasowej, na której EA prezentowało swoje wyniki finansowe, poinformowano o możliwości przesunięcia premiery Star Wars: The Old Republic o kolejne kilka miesięcy. Na tej samej prezentacji, przedstawiciele Electronic Arts powiadomili graczy, że Mass Effect 3 ukaże się dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku.

Oficjalny powód opóźnienia jest bardzo prosty: ekipa pracująca nad tym tytułem potrzebuje jeszcze trochę czasu, by Mass Effect 3 był najlepszą produkcją z serii. Na konferencji prasowej, producent zdradził także, że na tegorocznym E3 zostanie zaprezentowanych wiele nowych informacji o Mass Effect 3.

Zobacz również:

  • Pierwsze zdjęcie z serialu The Last of Us
  • Misja Transporter-2 firmy SpaceX miała wczoraj problemy, ale...

Najciekawszą z nich ma być demonstracja "nowych sposobów gry". Brzmi to dość tajemniczo, z tym większym zniecierpliwieniem czekać więc będziemy na zbliżające się targi. Co ciekawe, twórcy Mass Effect 3 już teraz przyznali, że ostatnia cześć sagi będzie bardziej nacechowana na akcję i strzelanie niż dwie poprzednie odsłony.

Warto także przypomnieć, że również w 2012 roku swoją premierę ma mieć film o Mass Effect utrzymany w konwencji anime. Tymczasem pozostaje nam zadowolić się oficjalnym trailerem gry: