Mass Effect 3 - pierwszy trailer!

Zobacz pierwszą oficjalną zapowiedź gry Mass Effect 3, kontynuacji wielkiego hitu action/RPG.

Trailer Mass Effect 3 został upubliczniony w trakcie imprezy Spike Video Game Awards 2010. W 70-sekundowym filmie przedstawiony został Londyn, zniszczony w wyniku inwazji Żniwiarzy (rasy tajemniczych maszyn, trudniących się eksterminacją wszelkich form życia w galaktyce). Komandor Shepard, bohater produkcji BioWare jest, ma się rozumieć, ostatnią nadzieją ludzkości...

Podobnie jak w wypadku poprzedniej części gry, gracz będzie mógł przenieść zapisane save'y i kontynuować rozgrywkę "tym samym Shepardem", którego prowadził w Mass Effect 1 i 2. Od tej zasady jest jeden wyjątek - jeśli bohater zginął w ostatniej "samobójczej" misji w ME2, rozgrywkę w Mass Effect 3 trzeba będzie rozpocząć nową postacią.

Twórcy gry zapowiadają, że historia opowiedziana w Mass Effect 3 może potoczyć się na wiele różnych sposobów. Fabuła przewidywać ma aż tysiąc zmiennych, zależnych od decyzji podejmowanych we wcześniejszych częściach gry.

Mass Effect 2 przez część graczy został określony mianem strzelaniny, a nie gry fabularnej ("Gears of War z funkcją interaktywnych dialogów"). Trzecia odsłona cyklu pod względem mechaniki gry ma stanowić kontynuację - z poprawkami - rozwiązań z "dwójki".

Mass Effect 3 pojawi się w sklepach przed Gwiazdką 2011 r. jednocześnie w trzech wersjach: na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.