Mass Effect 3 - spot telewizyjny i pierwszy werdykt

Najnowszy zwiastun Mass Effect 3 miał pierwotnie zadebiutować w telewizji podczas najnowszego epizodu komiksowej adaptacji "The Walking Dead", ale - jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa - Internet to bezkompromisowe medium i TV spot zawitał najpierw na YouTube. Sieć nie pominęła także recenzji gry niemieckiego magazynu GameStar, który jako pierwszy na świecie ocenił Mass Effect 3 i okrzyknął go najlepszą odsłoną z całej trylogii.

Golden Gate

Po pompatycznym zwiastunie CGI, BioWare zaczerpnęło nieco z praktyk Bungie i przygotowało krótką reklamę telewizyjną z prawdziwymi aktorami oraz całkiem niezłymi efektami specjalnymi. Materiał ponownie ukazuje inwazję Żniwiarzy na Ziemię, lecz w tej sytuacji całość została przedstawiona w głównej mierze z perspektywy zwykłych ludzi. Zerknijcie zresztą sami.

Koledzy po fachu zza Odry mieli już okazję dorwać egzemplarz Mass Effect 3 i podzielić się wrażeniami w recenzji. Niemiecki GamStar w swojej dziesięciostopniowej skali przyznał grze ocenę 9,3. Jest to pierwsza część serii, która uzyskała tak wysoką notę przez redakcję magazynu. Na oficjalnym forum produkcji pojawiło się tłumaczenie najistotniejszych fragmentów niniejszego tekstu, w tym:

- ukończenie głównego wątku Mass Effect 3 zajmuje 15-20 godzin, misje poboczne wydłużają ten czas do ok. 40 godz.;

- misje poboczne znacznie wpływają na zakończenie opowieści;

- łączny czas cut-scenek wynosi w grze 90 minut;

- brak niedopowiedzianych wątków i cliffhangerów - gra jest prawdziwym zwieńczeniem trylogii Sheparda z bardzo intensywnym i poruszającym finałem;

- świetny soundtrack i udźwiękowienie z momentami niezbyt domagającą oprawą wizualną;

- kiepskie SI.

Recenzent podsumowuje całość zdaniem, że "gra opiera się na mocnych stronach ME 2 oraz czerpie pewne elementy z pierwszej części, dzięki czemu jest jedną z najbardziej zniewalających odsłon serii".