Mass Effect 3 - wkrótce pierwsze konkrety

Ostatnia z części popularnej trylogii action RPG ma się ukazać dopiero na gwiazdkę. Odpowiedzialne za produkcję studio BioWare jest wyjątkowo ostrożne i nie udziela zbyt wielu informacji na temat Mass Effect 3. Ma się to zmienić w najbliższy weekend podczas targów Game Expo w Bratysławie

O samym Mass Effect 3 do tej pory wiadomo niewiele. W lutym ogłoszono, że za muzykę odpowiadać ma Clint Mansell (odpowiedzialny za nią m.in. w filmie Czarny Łabędź). Tym samym za współpracę podziękowano Jackowi Wallowi, który udźwiękowił dwie poprzednie części.

Mass Effect 3 ma stanowić zwieńczenie przygód komandora Sheparda. Podobnie jak w przypadku części drugiej, grę będzie można rozpocząć od zaimportowania zapisów stanów gry z poprzedniczki. Decyzję podjęte w dwóch pierwszych częściach mogą mieć więc wpływ na wiele czynników.

Zobacz również:

  • Dragon Age 4 – kiedy premiera? Gameplay, trailer, ciekawostki. Sprawdź, co już wiemy

W grudniu zeszłego roku ujawniony został pierwszy trailer gry. Rozpoczyna się on narracją: "Pierwszego dnia zginęły dwa miliony ludzi. Kolejne siedem zginęło do końca pierwszego tygodnia". Tajemniczy głos opowiada o zmasowanym ataku obcych na wszystkie większe miasta Ziemi, podczas gdy na ekranie widać żołnierza ukrywającego się w ruinach Big Bena i prowadzącego ostrzał z karabinu snajperskiego. Zwiastun kończy się sceną, w której Shepard obserwuje z orbity trawioną chaosem planetę, czemu towarzyszą słowa: "Jeśli Shepard szybko nie przybędzie z odsieczą, z Ziemi nie będzie czego zbierać".

Mass Effect 3 ukaże się na komputerach PC oraz konsolach: PS 3 oraz Xbox.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: