Mass Effect 3 - znamy datę premiery

EA potwierdziło, że Mass Effect 3 ukaże się 6 marca 2012 roku. Trzecia i ostatnia część popularnego cRPG to jedna z najbardziej elektryzujących gier E3.

Mass Effect 3 - znamy datę premiery

Mass Effect 3 - jak wam się podoba?

Targi dla graczy E3 rozpoczęły się na dobre... Electronic Arts wyjawiło dziś kolejne sekrety Mass Effect 3. Jednym z nich jest data premiery - 6 marca 2012 roku. Premiera odbędzie się równocześnie na platformach PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Mass Effect 3 został wyposażony we wsparcie dla Kinecta. Kontroler ruchu firmy Microsoft pozwoli graczom na korzystanie z komend głosowych w dialogach i wydawanie rozkazów w czasie walki. Deweloperzy z firmy BioWare tradycyjnie mówili, że to najlepsza gra na rynku i najlepsza odsłona serii. Znacznie ciekawsza była jednak prezentacja Mass Effect 3 w akcji (gameplay). Gra rzeczywiście robi wrażenie:

Według twórców Mass Effect 3 będzie bardziej "rpg-owy". Nie będzie już tak nakierowany na akcję, traktując "po macoszemu" elementy RPG. Twórcy gry zapowiadają, że historia opowiedziana w Mass Effect 3 może potoczyć się na wiele różnych sposobów. Fabuła przewidywać ma aż tysiąc zmiennych, zależnych od decyzji podejmowanych we wcześniejszych częściach gry. Wszystko wskazuje na to, że niektóre z tych wyborów (np. zachowanie przy życiu królowej Rachni w ME1) będą mieć kluczowy wpływ na wydarzenia w "trójce".