Mass Effect 4 - prawdopodobna premiera w 2016 roku

W marcu miną trzy lata od premiery Mass Effect 3. Tytuł ten zachwycił zarówno recenzentów, jak i zwykłych graczy, więc wszyscy wypatrują kolejnej odsłony, nad którą pracuje BioWare.

Producent udostępnił już garść informacji na ten temat, którymi chcemy się podzielić z naszymi czytelnikami. Pierwsza ważna wiadomość to co najmniej trzy platformy, na które ukazać się ma Mass Effect 4 - PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Druga nowość to prawdopodobny termin premiery - nie ma się co spodziewać tej produkcji szybciej niż w drugim kwartale 2016 roku. Choć w kwietniu 2014 roku Yanick Roy (szef studia) napisał na swoim twitterowym koncie, że prace nad "Mass Effect 4" są "gdzieś tak w połowie", to już pod koniec 2012 rozpoczęto przygotowania tekstur i grafiki. Miało to miejsce osiemnaście miesięcy przed tym tweetem, a skoro była to połowa, dodajmy kolejne 18 m-cy i w ten sposób otrzymujemy wspomniany 2016 rok.

Na konwencie Comic-Con w San Diego odbył się specjalny panel poświęcony Mass Effect pod nazwą: "Charting a Course: Developing the next Mass Effect". Zdradzono na nim trochę szczegółów na temat produkcji gry - materiał z tego spotkania znajduje się na filmie powyżej. Jak powiedział podczas tego spotkania jeden z producentów, Mike Gamble, "jesteśmy dalecy od powiedzenia, że gra będzie dokładnie taka, jak na tej prezentacji. To tylko mała zajawka tego, nad czym obecnie pracujemy". Gracze mogli się jednak dowiedzieć, że protagonista (lub protagonistka) będzie człowiekiem związanym w pewien sposób z N7 (najwyższy poziom doświadczenia żołnierza sił specjalnych Przymierza Systemów; do tej elity należał bohater trylogii - Shepard).

Mass Effect 4 - prawdopodobna premiera w 2016 roku

Mass Effect 4 - wybór bohatera/bohaterki

W Mass Effect 4 pojawi się nowy Mako - używany przez komandosów, sześciokołowy pojazd bojowy, przystosowany do działania na różnych planetach. Do tej pory pokazał się tylko w pierwszej części cyklu. Jak poinformował Gamble: "nie będzie to z pewnością Mako, jakiego poznaliście. Na pewno będzie szybszy, nie będzie wyposażony w działko, być może będzie potrafił podskakiwać, być może unosić się - sami jeszcze tego nie wiemy".

Mass Effect 4 - prawdopodobna premiera w 2016 roku

M35 Mako

Po targach E3 w ubiegłym roku wiadomo za to - co w sumie nie jest żadnym zaskoczeniem - że w Mass Effect 4 pojawią się "nowe miejsca, nowe postacie, a także osoby, do których gracze się przywiążą". Zdradzono także, że kluczowym elementem rozgrywki będzie pewna lokacja w kosmosie, którą przygotowana została do dłuższej eksploracji przez graczy. Na pewno jednak na jednym globie zabawa się nie skończy.

Kolejne informacje na temat tej wyczekiwanej gry będziemy podawać w miarę ich pojawiania się.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: