Mass Effect: Bringing Down of the Sky nie dla PC

Mamy złą informację dla wszystkich fanów Mass Effect posiadających jedynie komputery klasy PC. Dodatek do tej gry, Bringing Down Of The Sky, nie ukaże się na blaszaki.

Wiele osób sądzi, że Mass Effect w wersji na PC będzie dużo lepsze niż na Xboxa 360. Tytuł będzie cechować się odświeżony interfacem, lepszą grafiką oraz znacznie polepszoną grywalnością. Jednak BioWare już teraz zapowiedziało, że dodatek do gry, Bringing Down Of The Sky, nie ukaże się na tradycyjne domowe blaszaki.

Mass Effect: Bringing Down of the Sky nie dla PC

Czy fani gry zostaną więc skazani na zakup X360? Niekoniecznie. Matt Atwood, przedstawiciel producenta gry, wyjaśnił, że PCty również doczekają się własnego rozszerzenia. Dodatek ma być p[porównywalny z tym, jaki wyszedł na Xboxa 360. Różnica jest jedna - rozszerzenie do wersji PC będzie całkowicie darmowe.

No trzeba przyznać, że w tym momencie wszystko nabiera znacznie innych barw. Na takie darmowe (ale miejmy nadzieje również ciekawe) dodatki, fani czekają z niecierpliwością.

Akcja Mass Effect rozpoczyna się w roku 2183, kiedy to ludzie zmuszeni są stanąć do walki z obcymi cywilizacjami. Stawka jest wysoka - dalsza egzystencja gatunku ludzkiego oraz władza we wszechświecie. Gracz wciela się w rolę Komandora Sheparda (lub wspomnianą Komandor Shepard - do wyboru), zadeklarowanego "obrońcę pokoju". To właśnie on, wraz z całą swoją drużyną, musi stawić czoła wrogom rasy ludzkiej... Więcej o grze oraz jej polskim wydaniu znajdziecie w artykule "Gwiazda z "Lejdis" w grze Mass Effect".