Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Odświeżona edycja trylogii Mass Effect otrzymała modyfikację, która m.in. zwiększa rozdzielczość cieni oraz poprawia filtrowanie tekstur.

Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Mass Effect: Edycja Legendarna

Nowy, zmodyfikowany plik .ini Mass Effect Legendary Edition został udostępniony online i wprowadza wybrane ulepszenia do wszystkich trzech gier wchodzących w skład kolekcji. Plik, który można pobrać z platformy Nexus, wyłącza głębię ostrości i przyspieszenie myszy, jednocześnie zwiększając rozdzielczość cieni i poprawiając filtrowanie tekstur. Modyfikacja pozwala również zwiększyć przebieg próbkowania anizotroficznego i antyaliasingu.

Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Instalacja modyfikacji

W celu instalacji, należy wykonać kopię zapasową pliku GamerSettings.ini w folderze „C: SteamLibrary-steamapps-common-Mass Effect Legendary Edition-Game-ME1-BioGame-Config”, a następnie zastąpić go plikiem z archiwum zip pobranym ze strony Nexus. Autor wykonał dwie wersje: jedną z rozdzielczościami cieni i tekstur wynoszącymi 2048 (domyślna), a drugą w wysokości 4096 (dwukrotnie większa niż domyślna).

Zobacz również:

Jeśli chcesz wyłączyć tylko głębie ostrości i nie zwiększać wierności graficznej, po prostu edytuj bieżący plik i dodaj wiersz „DepthOfField = False” w sekcji Ustawienia systemu.

Błędy, które mogą wystąpić: Wyłączenie głębi ostrości obecnie koliduje z antyaliasingiem w grze. Jeśli przeszkadza Ci schodkowanie obrazu (nienaturalne odwzorowywanie krawędzi), można użyć dość silnego filtra cieniowania, szczególnie w niższych rozdzielczościach. Przy wyższych rozdzielczościach nie stanowi to większego problemu.

Plik modu będzie działał dla wszystkich 3 gier w kolekcji, wystarczy umieścić go w odpowiednim folderze instalacyjnym.