Mass Effect - będzie film!

Filmowa ekranizacja głośnej gry cRPG Mass Effect może rzeczywiście dojść do skutku. Prawa do sfilmowania słynnej "space opery" nabyło studio Legendary Pictures.


Informację tę podały liczne serwisy internetowe, m.in. Gamespot.com i Eurogamer.net. Electronic Arts sprzedało prawa do przeniesienia gry na duży ekran studiu Legendary Pictures, w którym powstały takie obrazy jak "300", "Strażnicy" i "Mroczny rycerz" (warto wspomnieć, że studio to w 2006 r. nabyło prawa do ekranizacji filmu na podstawie gry World of Warcraft).

Produkcja filmu ma być współfinansowana przez wytwórnię Warner Bros, która zajmie się jego dystrybucją. W kwestii scenariusza prowadzone są rozmowy z Markiem Protosevichem (odpowiedzialnym m.in. za scenariusz filmów "Jestem Legendą" z Willem Smithem i "Cela" z Jennifer Lopez).

Co ważne, w pracach nad filmem mają wziąć udział przedstawiciele BioWare, studia w którym powstał Mass Effect. Casey Hudson, Ray Muzyka i Greg Zeschuk z BioWare mają pełnić funkcję kierowników produkcji.

Nie wiadomo, kto miałby podjąć się zadania wyreżyserowania filmu, ani tym bardziej, jacy aktorzy mieliby w nim zagrać.

Najbardziej oczekiwana ekranizacja

W opublikowanym zaledwie dwa tygodnie temu artykule Prince of Persia, Resident Evil 4 i inne oczekiwane ekranizacje gier poruszyliśmy temat gry Mass Effect jako idealnie nadającej się do przeniesienia na celuloidową taśmę.

Doniesienia o planowanej ekranizacji Mass Effect pojawiały się od 2008 r., ale aż do tej chwili były raczej mgliste i mało konkretne.

Mass Effect 2 - trailer

Kto wg was powinien w ekranizacji gry Mass Effect wcielić się w rolę komandora Sheparda i jego towarzyszy?

Zapraszamy też do podawania waszych propozycji w komentarzach.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10