Mass Effect pod koniec listopada

Microsoft podał ostatnio datę premiery kolejnej gry na Xboxa 360. Tym razem jest nim dzieło ze stajni BioWare. Mass Effect, bo o nim mowa, trafi na amerykańskie półki sklepowe już 20 listopada. Trzy dni zadebiutuje w Europie. Jak podają oficjalne źródła, tytuł dostępny będzie już za 59,99 dolarów.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to już któraś z kolei gra, którą gigant z Redmond zapowiada na swoją konsolę. Najpierw podczas targów E3 usłyszeliśmy o szerokich planach konsorcjum i wielu tytułach jakie mają się ukazać na Xboxa 360. Następnie, tydzień temu, zapowiedziany został Gotham Racing 4. Premiera tego tytułu planowana jest na 2 października. Teraz słyszymy o Mass Effect.

Mass Effect będzie typowym RPG utrzymanym w klimacie science-fiction. Akcja toczyć się będzie w dalekiej przyszłości, w roku 2183. Gracze będą mieli okazję wcielić się w żołnierza elitarnej jednostki na statku SS Nomandy i eksplorować nieznane dotąd przestrzenie wszechświata. Mimo, iż tytuł nie ujrzał jeszcze światła dziennego, twórcy już teraz zapowiadają kontynuację. Mass Effect ma być bowiem pierwszą częścią całej trylogii.

Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Na swoim koncie ma już nawet parę wyróżnień. Na targach E3 otrzymała tytuł dla najlepszego RPG oraz dla najlepszej gry tworzonej na konsole.

Niestety z teoretycznego punktu widzenia nie wszyscy będą mogli zagrać w najnowsze dzieło BioWare. Gra uzyskała bowiem ograniczenie wiekowe 'M', czyli będzie dostępna jedynie dla starszych graczy.