Mass Effect w Polsce już 12 lipca

CD Projekt oznajmił, że Mass Effect w rodzimej wersji językowej osiągnął status "gold". Oznacza to, że można rozpocząć proces tłoczenia płyt. Wiadomo też, że gra trafi do sprzedaży w sobotę, 12 lipca.

W sprawie nadchodzącej premiery dość obszernie wypowiedział się Krzysztof Szulc, Kierownik Działu Marketingu CDP: "Przede wszystkim dziękujemy wszystkim graczom za cierpliwość w oczekiwaniu na największą lokalizację w historii rodzimego rynku gier. W przygotowaniu polskiej wersji brało udział 65 aktorów (m.in. Magdalena Różczka oraz Marcin Dorociński), którzy nagrali blisko 350 godzin dialogów. Dla porównania - to tak jakby zdubbingować kilka filmów animowanych klasy Shreka, czy Epoki Lodowcowej. To największy projekt tego typu, jaki dotychczas realizowaliśmy, ale jesteśmy przekonani, że efekt końcowy zadowoli każdego gracza."

Akcja Mass Effect rozpoczyna się w roku 2183, kiedy to ludzie zmuszeni są stanąć do walki z obcymi cywilizacjami. Stawka jest wysoka - dalsza egzystencja gatunku ludzkiego oraz władza we wszechświecie. Gracz wciela się w rolę Komandora Sheparda (lub wspomnianą Komandor Shepard - do wyboru), zadeklarowanego "obrońcę pokoju". To właśnie on, wraz z całą swoją drużyną, musi stawić czoła wrogom rasy ludzkiej.

Mass Effect w wersji na PC, ukaże się w Polsce 12 lipca. Tytuł zostanie wydany w czterech wersjach językowych: pełnej angielskiej, angielskiej z polskimi napisami, pełnej polskiej (dubbing), oraz pełnej polskiej (dubbing) z angielskimi napisami.

Gracze będą mieli do wyboru dwie edycje Mass Effect na PC. Edycja podstawowa będzie dostępna w cenie 129,90 złotych, natomiast dla największych fanów CD Projekt przygotowuje ekskluzywną i limitowaną edycję kolekcjonerską.

Więcej informacji o grze na oficjalnej stronie.