Master Chief powraca do akcji

Wczoraj do amerykańskich sklepów trafiła długo oczekiwana pecetowa wersja Xboxowego przeboju Halo.

Akcja gry, która jest typową strzelaniną FPP, toczy się w odległej przyszłości, w czasie, kiedy nad całym rodzajem ludzkim zawisło widmo zagłady. Autorami nieszczęścia są przedstawiciele przerażająca frakcji obcych, którzy spychają resztki ziemskich sił w kierunku starożytnego świata zwanego Halo. Gracze będą mieli okazję wcielić się w legendarnego cyborga bojowego zwanego Master Chief, a ich zadaniem będzie odkrycie starożytnych tajemnic złowrogiego świata Halo.

"Halo, której sprzedano na całym świecie ponad trzy miliony kopii, jest najpopularniejszą w historii grą wydaną na konsolę Xbox". – powiedział Ed Fries, vice prezes Microsoft Games Studio. – "Teraz, z ulepszoną grafiką, wzbogacona o nowe opcje i możliwość rozgrywek w Internecie, Halo trafiła wreszcie do rąk użytkowników PC".

Halo w wersji na PC została wzbogacona w stosunku do wersji na Xboxa o szereg nowych opcji. W pecetowej wersji gry wprowadzono m.in. obsługę rozgrywek w Internecie, nowe mapy, pojazdy oraz nowe rodzaje broni. Gra została także zoptymalizowana, tak, aby jak najlepiej wykorzystać dokładność sterowania za pomocą myszy i klawiatury. Gra będzie również wykorzystywać możliwości najnowszych kart graficznych umożliwiając rozgrywkę w rozdzielczości 1600x1200 i większych. Do zabawy w Internecie przygotowano graczom szereg rodzajów rozgrywek (zarówno grę w trybie drużynowym, jak i indywidualnym), w których może brać udział do szesnastu graczy jednocześnie. Microsoft uruchomił już nawet specjalne darmowe serwery do rozgrywek wieloosobowych w sieci, a iGames i Cyberathlete Professional League (CPL) już rozpoczęły organizację zawodów i rozgrywek ligowych dla posiadaczy pecetowej wersji Halo.


Zobacz również