MasterPass: kolejny elektroniczny portfel dostępny w Polsce

MasterPass to kolejny elektroniczny portfel udostępniony przez Raiffeisen Polbank. Wkrótce będą z niego mogli korzystać także klienci BZ WBK.

Raiffeisen Polbank, jako pierwszy w Polsce, uruchomił usługę MasterPass (dostarczaną przez MasterCard) zapewniając klientom kolejną możliwość dokonywania płatności za zakupy w sieci. Jest to elektroniczny portfel cechujący się przede wszystkim prostotą obsługi.

Aby skorzystać z MasterPass klient Raiffeisen Polbank musi zarejestrować się na stronie banku. Zostanie poproszony o podanie numeru telefonu, który wcześniej przy zawieraniu umowy podał jako kontaktowy. Otrzyma SMS zawierający hasło aktywacyjne. Powinien zmienić je na wymyślone przez siebie hasło oraz ustalić kod służący później do zatwierdzania internetowych transakcji (tzw. mPIN).

Kolejne istotne informacje:

- wszystkie karty Raiffeisen Polbank są automatycznie predefiniowane w MasterPass

- do portfela nie można przypinać kart innych banków

- dane kart zapisanych w portfelu są bezpieczne i nie są przekazywane do sklepów internetowych

- wkrótce można będzie zdefiniować w portfelu adres dostawy i dane do faktury

Jak wyglądają płatności?

Po zakończeniu zakupów należy wybrać opcję „Kupuj z MasterPass”, zalogować się do konta, wybrać kartę, z której zostaną ściągnięte pieniądze, podać mPIN i kliknąć „zapłać”. Co interesujące, przy korzystaniu z karty kredytowej lub debetowej istnieje też możliwość skorzystania z systemu płatności ratalnych. Maksymalnie można rozłożyć rachunek (powyżej 300 zł) na 30 rat. Koszty: opłata miesięczna wynosząca 4 zł od każdego pożyczonego 1000 zł.

Liczba sklepów, w których można dokonywać płatności za pomocą portfela MasterPass ma dynamicznie rosnąć. Warto też zauważyć, że Raiffeisen Polbank to obecnie jedyny bank w Polsce, który oferuje oprócz MasterPass także drugi cyfrowy portfel, V.me przygotowany przez organizację Visa.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja: usługę MasterPass zaoferuje wkrótce bank BZ WBK, który, co istotne, pozwoli także na dodawanie kart innych banków.