Mastercard inwestuje w kryptowaluty. Pojawi się nowa karta!

Mastercard - jeden z największych operatorów kart bankomatowych potwierdza wejście na rynek kryptowalut. Co to dla nas oznacza?

Mastercard oficjalnie angażuje się w rynek kryptowalut. Doskonale znana nam firma odpowiedzialna za produkcję kart bankomatowych nie zamierza dłużej lekceważyć krytpowalut. Jaki plan ma Mastercard?

Karty Mastercard
Źródło: mastercard.com

Karty Mastercard

Źródło: mastercard.com

Wszystko wskazuje na to, że nowa współpraca z aplikacją Bakkt ma pozwolić klientom na łatwiejsze kupowanie, zarządzenie oraz handlowanie różnego rodzaju kryptowalutami.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: Wyjątkowy program Mastercard - płać kartą i odbierz nagrodę!
  • Najlepsze alternatywy dla Revoluta [AKTUALIZACJA 17.06.2022]

Na rynku mają pojawić się nowe karty debetowe oraz kredytowe z obsługą kryptowalut.

Aktualnie współpraca przebiegać będzie jedynie pomiędzy Mastercard a aplikacją Bakkt. Jej akcje poszybowały w górę o prawie 250% w kilka godzin po potwierdzeniu współpracy.

Obie firmy nie podzieliły się jeszcze żadnymi szczegółowymi informacjami. Nie wiemy jak wyglądać i działać będzie nowa karta z obsługą kryptowalut.

Wejście ogromnego gracza jakim jest Mastercard na rynek kryptowalut może pomóc instytucjom finansowym inwestowanie w nowe, wirtualne waluty.

Zaangażowanie Mastercard jasno wskazuje, że kryptowaluty wkrótce na dobre wkroczą do naszego życia. Za kilka lat będziemy z nich korzystać jak z klasycznych walut.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: