Masz Apple Watch Series 3? Stracisz dane podczas aktualizacji!

Użytkownicy zegarków Apple z 2017 roku chwilowo stracą swoje dane podczas aktualizacji do nowej wersji systemu watchOS. Wszystko przez ograniczoną ilość wbudowanej pamięci masowej. Nowa aktualizacja wymusza przywrócenie do ustawień fabrycznych i późniejsze przywrócenie kopii zapasowej.

Apple Watch Series 3 to najdłużej sprzedawany przez Apple smartwatch. Zegarek został zaprezentowany w 2017 roku razem z iPhone 8 oraz iPhone X i cały czas pozostaje w ofercie Apple. To ostatni model przed zmianą wyglądu obudowy.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

Obecnie Apple Watch Series 3 to dosyć leciwa już konstrukcja, która znacząco odstaje od nowszych modeli Series 4, 5, 6 oraz SE. Chodzi nie tylko o design i mniejsze wyświetlacze, ale także wydajność podzespołów.

Po aktualizacji do iOS 14.6 oraz watchOS 7.5 posiadacze zegarków Apple Watch Series 3 przy kolejnych aktualizacjach do nowszych wersji watchOS proszeni będą o odłączenie i ponowne sparowanie zegarka Apple Watch z iPhone'em. Wszystko w związku z ograniczoną ilością wbudowanej pamięci masowej.

Bazowe modele Apple Watch Series 3 (bez modemu sieci komórkowej) mają zaledwie 8 GB wbudowanej pamięci masowej. W przypadku modelu z LTE jest to 16 GB. Dla przypomnienia nowsze zegarki mają 32 GB wbudowanej pamięci masowej.

Apple, aby umożliwić instalacje nowych wersji systemu watchOS (firma nigdy nie sprzedaje urządzeń, które nie dostają nowych wersji systemu) postanowiło wprowadzić nowy mechanizm aktualizacji, który może być nieco upierdliwy dla użytkowników.

Użytkownicy zegarków Apple Watch Series 3, którzy chcieli instalować nowe wersje systemu operacyjnego watchOS 7 często otrzymywali błędy informujące o zbyt małej ilości wolnej przestrzeni dyskowej.

Wraz z watchOS 7.5, Apple wprowadziło nowy mechanizm aktualizacji dla zegarków Apple Watch Series 3.

Przed instalacją nowej wersji watchOS użytkownicy będą musieli odłączyć zegarek Apple Watch od iPhone'a i sparować go po zainstalowaniu aktualizacji. Firma zaznacza, że użytkownicy nie powinni obawiać się o swoje dane. Zostaną one zapisane w kopii zapasowej i przywrócone po zainstalowaniu oprogramowania.

Zegarki Apple Watch Series 3 prawdopodobnie nie dostaną aktualizacji do watchOS 8.

Źródło: MacRumors.com