Masz Galaxy Nexusa i czekasz na Androida 4.4 KitKat? Zapomnij...

Samsung Galaxy Nexus nie otrzyma Androida 4.4 KitKat. Tak Google walczy z fragmentacją?

Po wystawieniu na cierpliwość fanów Androida Google zaprezentowało w końcu jego najnowszą wersję 4.4 KitKat, której wybrane cechy przedstawiają się następująco:

- nowy dialer

- nowy mechanizm bezprzewodowego drukowania

- usprawniony silnik wyszukiwania Google Now

- poprawione wsparcie dla technologii NFC

- zmodernizowana aplikacja QuickOffic

- aplikacja Hangouts, która zastąpiła aplikację wiadomości

Koniec z fragmentacją? Google samo ją wspiera...

Najciekawszą cechą nowego Androida jest jednak optymalizacja do pracy z niskobudżetowymi smartfonami posiadającymi zaledwie 512-megabajtową pamięć RAM. Dzięki niej Google ma nadzieję na zmniejszenie fragmentacji systemu. Czy oznacza to, że użytkownicy posiadający starsze smartfony z taką ilością pamięci mogą liczyć na aktualizację do Androida 4.4 KitKat? Niestety nie, czemu przykład dał sam jego twórca:

Masz Galaxy Nexusa i czekasz na Androida 4.4 KitKat? Zapomnij...

Galaxy Nexus

Jak widzicie, właściciele smartfona Samsung Galaxy Nexus, który z nawiązką spełnia wymagania Androida 4.4 KitKat (ma 1 GB pamięci RAM), nie otrzymają go. To trochę zaskakujące zachowanie firmy Google, która z jednej strony pokazuje, że faktycznie zależy jej na walce z fragmentacją, natomiast z drugiej sama ją wspiera tłumacząc się "oknem aktualizacji"...

Dla porównania tak wygląda "okno aktualizacji" Apple: wydany niedawno iOS 7 wspiera iPhone'a 4, który miał premierę 7 czerwca 2010.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?