Masz Galaxy Note 9 lub Galaxy S9? Jednak dostaniesz One UI 2.5 :-)

Samsung udostępnił One UI 2.5 dla Galaxy S20 i zapowiedział aktualizację dla flagowców z 2018 roku.

Najnowsze wiadomości jednoznacznie wskazują, że Samsung zamierza zatrzeć złe wrażenie po nieudanym procesorze Exynos 990 i tegorocznych smartfonach z wykorzystaniem bardzo dobrego wsparcia posprzedażowego.

Samsung Galaxy S9+ oraz Galaxy S8 (z prawej)

Samsung Galaxy S9+ oraz Galaxy S8 (z prawej)

Od dziś oficjalnie można kupić Samsungi Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra. Tego samego dnia Samsungi Galaxy S20 otrzymały aktualizację do nakładki One UI 2.5, która zadebiutowała razem z Galaxy Note 20.

Jakby tego było mało firma potwierdziła, że One UI trafi na wiele innych urządzeń. Koreańczycy przekazali, że najnowsza nakładka trafi na starsze smartfony, ale może różnić się funkcjonalnością w zależności od modelu urządzenia.

Samsung ujawnił oficjalną listę urządzeń, które otrzymają najnowszą wersję nakładki One UI. Zaraz po Galaxy S20 w kolejce po aktualizację mogą ustawiać się posiadacze smartfonów z rodziny Galaxy S10 (także Galaxy S10 Lite). Po nich przyjdzie czas na właścicieli Galaxy Note 10/Note 10+ oraz składanych Galaxy Fold i Galaxy Z Flip.

Na tym lista mogłaby się zakończyć, ale Samsung postanowił zaktualizować również flagowce z 2018 roku. Urządzenia takie, jak Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz Galaxy Note 9 nie otrzymają Androida 11, ale mogą liczyć na One UI 2.5. Będzie to prawdopodobnie ostatnia aktualizacja rozwojowa dla tych modeli.

W chwili obecnej nie wiemy, kiedy smartfony Samsunga z 2018 roku otrzymają aktualizację do One UI 2.5 oraz jakich funkcji możemy się spodziewać. Wszystko wyjaśni się na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło: sammobile.com