Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Na smartwatche marki Samsung właśnie trafiła nowa aplikacja. Sprawdź, czy właśnie na nią czekałeś.


Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: samsungmobilepress.com

Wielka aktualizacja dla Galaxy Watcha! Oto smartwatche, które dostaną kolejną wersję systemu

Aktualizacja [05.05.2023]

Samsung znienacka postanowił zachwycić nas wieściami o nadchodzącej nowej wersji systemu operacyjnego dla swoich zegarków. Nie była to na pewno informacja znikąd, jako że Wear OS - system Google, na który bazowane jest nadchodzące One UI 5 Watch - już od jakiegoś czasu oficjalnie jest w drodze. Jednakże niewiele osób spodziewało się, że koreańska firma zapowie swoją nakładkę dla smartwatchy po prostu przez wpis na blogu.

Już w tym artykule pisaliśmy o tym, co Samsung zapowiedział dla kolejnej edycji swojego systemu operacyjnego., W skrócie jednak - firma ma zamiar skupić się głównie na trzech aspektach:

  • Możliwościach fitness swojego zegarka, szczególnie możliwości personalizacji treningów i dopasowania ich do możliwości naszego organizmu
  • Dokładniejszym i bardziej szczegółowym monitorowaniu snu dzięki szczegółowemu obrazowaniu tętna oraz natlenienia krwi
  • Jeszcze większej dbałości o bezpieczeństwo użytkowników

Warto jednak dowiedzieć się dokładnie, do których zegarków Samsunga trafi najnowsza wersja systemu. Co prawda producent nie zapowiedział jeszcze oficjalnie tej informacji, jednak z jego informacji prasowej możemy już wywnioskować kompatybilność One UI 5 Watch.

Zobacz również:

Jako ze beta nadchodzącego systemu operacyjnego ma być dostępna dla wszystkich wersji Galaxy Watcha obsługujących obecnie systemy bazujące na Wear OS 3, możemy się spodziewać aktualizacji aż dla 4 modeli zegarka. Oto one:

  • Galaxy Watch 4
  • Galaxy Watch 4 Classic
  • Galaxy Watch 5
  • Galaxy Watch 5 Pro

Oczywiście to nie wszystkie smartwatche, na których zagości One UI 5 Watch. Warto też pamiętać, że nowy system operacyjny ma zadebiutować zapewne wraz z kolejnymi modelami smartwatchy Samsunga - serią Galaxy Watch 6. Spodziewamy się więc, że również na tych urządzeniach preinstalowana będzie najnowsza wersja OS.

Nowa aplikacja do słuchania podcastów

Aktualizacja [16.03.2023]

Zarówno Galaxy Watch 4, jak i późniejszy Galaxy Watch 5, cieszą się do dzisiaj sporą popularnością, czego istotną częścią jest nowe oprogramowanie. Rozwój Wear OS wiąże się z dodawaniem kolejnych funkcji, które trafiają na urządzenia Samsunga. Nowym programem, który już wkrótce zostanie udostępniony użytkownikom koreańskich zegarków, będzie Pocket Cast, czyli popularna aplikacja do odsłuchiwania podcastów.

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: Sammobile.com

Na powyższych fotografiach możecie zobaczyć potencjalny design widgetów oraz niektóre opcje programu. Istotną funkcją będzie możliwość pobierania pojedynczych odcinków, co może okazać się zbawienne jeżeli np. chcecie pozostawić swojego smartfona w domu, gdy idziecie na trening. Pocket Cast będzie konkurencją dla Spotify, które jest dostępne na zegarkach z serii Galaxy Watch od dawna.

Nawigacja Google Maps na zegarkach Samsunga

Aktualizacja [14.02.2023]

Portal SamMobile poinformował, że już wkrótce na urządzeniach z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5 pojawi się opcja nawigacji w Google Maps bez dodatkowego połączenia ze smartwatchem. Funkcja będzie dostępna wszystkich zegarkach wykorzystujących system Wear OS, ale istnieje jeden warunek. W celu skorzystania z nowej opcji konieczna będzie łączność LTE, a więc nie każdy smartwatch Samsunga będzie w stanie obsługiwać tą funkcję. Nawigacja została już udostępniona użytkownikom w niektórych regionach, a więc warto sprawdzić, czy jest już włączona na twoim urządzeniu.

Nowe funkcje trafiły już do użytkowników w USA

Aktualizacja [10.02.2023]

Wraz z premierą smartfonów z serii Galaxy S23 Samsung zaprezentował nową wersję autorskiej nakładki na swoje urządzenia - One UI 5.1. Oprogramowanie ma również znaczenie dla użytkowników zegarków koreańskiego producenta, ponieważ umożliwia kontrolowanie zoomu w aparacie przy użyciu smartwatcha.

Nowość powoli trafia do pierwszy użytkowników i jak na razie jest dostępna do pobrania w USA. W celu sprawdzenia czy nowa wersja oprogramowania jest dostępna na twoim urządzeniu - wejdź w Ustawienia aplikacji Samsung Wearable i przejdź do zakładki, w której znajdują się informacje dotyczące aktualnej wersji oprogramowania. Niestety funkcja ma działać jedynie gdy zegarek jest sparowany ze smartfonem z serii Galaxy, co może okazać się sporą przeszkodą dla wielu użytkowników.

Nowa funkcja na Galaxy Watchu 5

Aktualizacja [31.01.2023]

Na swojej oficjalnej stronie Samsung ogłosił funkcję, która zmierza na ich najnowsze smartwatche. Użytkownicy zegarków będą mogli kontrolować nie tylko migawkę kamery w smartfonie sparowanym z urządzeniem, ale i zoom podczas wykonywania zdjęcia. Niestety, opcja ma działać jedynie we współpracy ze smartfonami z serii Galaxy.

Samsung stara się dać potencjalnym użytkownikom jak najwięcej powodów do budowania ekosystemu złożonego z ich produktów. Jest to kierunek, który przed laty wybrało Apple, a jednym z efektów takiego działania jest to, że smartwatche amerykańskiej marki współpracują jedynie z iPhonem. Samsung z całą pewnością nie pójdzie tak daleko, ale niektóre funkcje ich zegarków lub słuchawek (tak jak opisywana kontrola zoomu w aparacie) będą dostępne tylko na smartfonach Galaxy.

Kiedy Material You trafi na smartwatche Samsunga?

Aktualizacja [16.01.2023]

Material You to funkcja, którą Google zaprezentowało wraz z premierą Androida 12. Opcja umożliwia dostosowanie kolorów poszczególnych elementów systemu do barwy naszej tapety. Niestety, jak dotąd nie otrzymaliśmy wersji Material You przeznaczonej na smartwatche z systemem WearOS, ale na Twitterze pojawiły się grafiki koncepcyjne, które pokazują jak funkcja mogłaby wyglądać na zegarkach z serii Galaxy Watch.

Material You jest już od dawna dostępne na smartfonach z Androidem, a więc rozszerzenie użyteczności tej opcji na kolejne urządzenia wydaje się jak najbardziej logicznym krokiem ze strony Google. Niestety na ten moment brak oficjalnych informacji na ten temat ze strony samego producenta.

Monitoring ciśnienia krwi

Aktualizacja [09.01.2023]

Pierwszymi smartwatchami Samsunga, które otrzymały możliwość monitorowania ciśnienia krwi były Galaxy Watche z serii Active 2. Opcja jest już co prawda dostępna w Polsce, jednak nie wszystkie kraje mogą się nią cieszyć. Funkcja została włączona w 31 państwach, wśród których znajdują się, między innymi, Irlandia, Chorwacja, Islandia, Niemcy, Francja, Holandia czy (wspomniana wcześniej) Polska. Koreański producent zdecydował się niedawno rozszerzyć swoją funkcję o kolejne kraje, co oznacza, że wkrótce zostanie ona udostępniona użytkownikom w Malezji.

Aktualizacja oprogramowania

Aktualizacja [23.12.2022]

Zegarki Samsunga z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5 otrzymają nową wersję systemu. Aktualizacja nie wniesie żadnych dodatkowych funkcji, ale ma pozytywnie wpłynąć na wydajność urządzeń i sprawić, że będą one lepiej działać.

W celu sprawdzenia, czy kolejna wersja oprogramowania jest dostępna na twoim smartwatchu wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Najpierw otwórz na smartfonie aplikację Galaxy Wearable, a następnie przejdź do ustawień smartwatcha. W zakładce związanej z oprogramowaniem znajdziesz informację o tym, czy dostępne są dla Ciebie nowe aktualizacje systemu, a także opcję ich pobrania.

Nowe funkcje na smartwatchach Samsunga

Aktualizacja [13.12.2022]

Google zapowiedziało właśnie kilka nowych opcji, które trafią na urządzenia wykorzystujące system Wear OS. Nowości otrzyma więc nie tylko Pixel Watcha, ale i smartwatche Samsunga z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5.

Na inteligentne zegarki mają trafić trzy nowe widżety: ulubione kontakty, wschód Słońca oraz zachód Słońca. Pierwsza z zakładek będzie użyteczna w przypadku większości użytkowników, ale pozostałe dwie najbardziej mogą przydać się fotografom lub innym osobom, dla których te parametry mają znaczenie.

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: Sammobile.com

Wygodniejsze stremowanie muzyki

Aktualizacja [30.11.2022]

Aplikacja Deezer - służąca do streamowania muzyki - otrzymała właśnie aktualizacje na systemie Wear OS. Smartwatchami, na których będziemy mogli sprawdzić nowe funkcje programu będą, między innymi, Galaxy Watche 4 oraz Galaxy Watche 5.

Jedną z najciekawszych modyfikacji jest wprowadzenie opcji Flow (spersonalizowana playlista tworzona przez aplikację Deezer) na smartwatche. Funkcja będzie dostępna dla subskrybentów platformy streamingowej. Użytkownicy korzystający z programu będą mogli także pobierać swoje ulubione utwory i playlisty bezpośrednio na ich zegarki. Nowa aplikacja ma działać o wiele płynniej i oferować lepsze doświadczenia z użytkowania.

Jeżeli interesują was aktualne promocje na smartwatche Samsunga, to warto sprawdzić nasze zestawienie najlepszych rabatów na urządzenia z serii Galaxy. Możecie je znaleźć tutaj.

Kolejna aplikacja na smartwatche Samsunga

Aktualizacja [16.11.2022]

W ostatnim czasie Wear OS wydaje się rozwijać znacznie dynamiczniej. Do systemu dodawane są nowe funkcje oraz aplikacje, a beneficjentami tego są, między innymi, użytkownicy Galaxy Watchy 4 oraz Galaxy Watchy 5. Dla urządzeń opartych na trzeciej odsłonie oprogramowania Wear OS dostępna jest teraz nowa aplikacja - Peloton.

Niestety program, który został udostępniony na zegarki w żaden sposób nie może się równać z oryginalną aplikacją Peloton dla rowerzystów. Co więcej, nie jest ona jeszcze dostępna we wszystkich krajach, a jej funkcjonalność jest mocno ograniczona. Mamy jednak nadzieję, że firma zdecyduje się rozwinąć aplikacje w najbliższym czasie.

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: Sammobile.com

Nad użyteczną nowością dla smartwatchy z systemem Wear OS pracuje także firma Google. Opracowywana funkcja będzie umożliwiała stworzenie kopii zapasowej systemu zegarka wraz ze wszystkimi danymi, ustawieniami oraz aplikacjami. Informacje mają być przechowywane na dysku Google One. Smartwatche oparte na systemie amerykańskiej marki dynamicznie się rozwijają, co z całą pewnością wynika częściowo z premiery Pixel Watcha. Urządzenie spotkało się z mieszanym przyjęciem fanów i sporą krytyką ze strony technologicznych kanałów w serwisie YT, więc Google prawdopodobnie będzie próbowało załatać niektóre techniczne problemy rozwiązaniami systemowymi.

Nowa aplikacja na smartwatche Samsunga

Aktualizacja [31.10.2022]

Najnowsze przecieki w branży mobilnej sugerują, że Google pracuje nad nową aplikacją do smartwatchy opartych na Wear OS. Ma ona być uproszczoną wersję Google News, dzięki czemu otrzymamy dostęp do najnowszych i spersonalizowanych wiadomości z poziomu naszego zegarka. Wśród urządzeń, na których pojawi się aplikacja, będą również smartwatche z serii Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch 5. Do sieci trafiły także pierwsze screeny, które sugerują jak miałaby wyglądać aplikacja.

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: androidpolice.com

Coraz większa ilość użytkowników konsumuje media przy pomocy tzw. "hubów", czyli stron, które gromadzą wiadomości z wielu różnych portali. Pojawienie się Google News na smartwatchach z serii Galaxy będzie więc niezwykle użyteczny dla osób, którzy lubią przeglądać najświeższe aktualności ze świata.

Samsung ogłasza nowy program, który wpłynie na Galaxy Watche

Aktualizacja [20.10.2022]

Na konferencji poświęconej deweloperom Samsung ogłosił, że pragnie aby tworzenie aplikacji monitorujących zdrowie na smartwatche z serii Galaxy Watch było znacznie łatwiejsze. W związku z tym producent zapowiedział program Privileged Health SDK, który ma wspierać poszukiwanie nowych rozwiązań przez programistów. Samsung będzie w tym celu współpracował z określonymi przedsiębiorstwami, które otrzymają dostęp do danych zdrowotnych z Galaxy Watchy. Taka współpraca może zapewnić użytkownikom wiele nowych rozwiązań. Przykładowo - dane dotyczące tętna mogłyby zostać użyte przez takie aplikacje, jak Tobii (program zapobiegający zasypianiu za kółkiem).

Nowości z Pixel Watcha dostępne na smartwatchach Samsunga

Aktualizacja [17.10.2022]

Pierwsze egzemplarze Pixel Watcha trafią wkrótce do swoich użytkowników, a wraz z nimi mnóstwo nowości, które zapowiedziało Google. Wśród dodanych opcji znajdują się widgety przygotowane specjalnie na nowe smartwache amerykańskiej marki. Wiemy jednak, że będą one współpracowały nie tylko z Pixel Watchem, ale każdym zegarkiem opartym na systemie WearOS 3. Oznacza to, że mogą z nich skorzystać także użytkownicy Galaxy Watcha 4 oraz Galaxy Watcha 5. Tarcze dostępne są do pobrania tutaj.

Aktualizacje systemu WearOS

Aktualizacja [12.10.2022]

W zeszłym tygodniu Google zaprezentowało swoje pierwsze autorskie smartwatche o nazwie Pixel Watch. Wraz z debiutem urządzeń, jeden z dyrektorów do spraw zarządzania produktem firmy zapowiedział, że oprogramowanie Wear OS będzie otrzymywało regularne aktualizacje.

Amerykańska marka pragnie wypuszczać kolejne wersje oprogramowania na smartwatche w podobny sposób do aktualizacji systemów na smartfony. Zmiana ta bez wątpienia wpłynie na urządzenia z serii Galaxy Watch, a właściwie Galaxy Watcha 4 oraz Galaxy Watcha 5, ponieważ to one zostały oparte na Wear OS. Zmiana podejścia Google z całą pewnością wyjdzie na dobre użytkownikom, którzy mogą liczyć na regularne, istotne poprawy w sposobie działania systemu. Ta informacja potwierdza jedynie, że porzucenie autorskiego systemu Tizen przez Samsunga i przerzucenie się na Wear OS, przy premierze Galaxy Watcha 4, było bardzo trafną decyzją.

Przeprojektowany Google Play Store

Aktualizacja [08.10.2022]

Wraz z wprowadzeniem Galaxy Watch 4, Samsung porzucił Tizen OS dla swoich smartwatchów na rzecz Google Wear OS. Jedną z konsekwencji takiego ruchu jest to, że wszystkie smartwatche Samsunga, które zadebiutowały w późniejszym czasie mają dostęp do Sklepu Play. Użytkownik może więc wyszukiwać i instalować aplikacje na swojego smartwatcha przy pomocy smartfona. Problemem jest jednak to, że wyszukiwanie programów przeznaczonych na zegarek czy telewizor wymaga od użytkownika sporej ilości nawigacji po Sklepie Play i okazuje się bardzo nieintuicyjne. To ma się jednak zmienić.

Branżowy serwis 9To5Google dostrzegł nową zakładkę w Sklepie Play, która została nazwana "Inne urządzenia". Wchodząc w nią zobaczymy trzy sekcje - Watch, TV oraz Car. Przeprojektowanie wyszukiwarki aplikacji, pozwoli na znacznie szybsze odnajdywanie programów przeznaczonych jedynie na interesujące nas urządzenie. Będziemy więc w stanie wyświetlać tylko aplikacje, które można zainstalować na naszym Galaxy Watchu.

Nowa aplikacja na Galaxy Watcha 5 oraz Galaxy Watcha 4

Serwis SoundCloud to popularna strona do streamowania oraz udostępniania muzyki - to właśnie na niej swoje pierwsze kroki stawiało wielu popularnych dziś artystów. W ciągu najbliższych miesięcy smartwatche Samsunga mają otrzymać pełną wersję dedykowanej serwisowi aplikacji, a już teraz użytkownicy zegarków z serii Galaxy Watch mogą przetestować jej wczesną edycję.

SoundCloud pozwala zarówno na słuchanie muzyki, jak i pobieranie jej oraz późniejsze odtwarzanie w trybie offline. Ze względu na to, że obecnie dostępna jest jedynie wersja beta aplikacji, to aby zainstalować ją na swoim smartwatchu należy najpierw zarejestrować się tutaj i wyrazić chęć wzięcia udziału w testach.

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: play.google.com

Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia obsługujące system Wear OS 3, jak i modele innych producentów działające na Wear OS 2.

Nie mam Galaxy Watcha 5 ani Galaxy Watcha 4, ale zastanawiam się nad zakupem

Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [24.05.2023]

Źródło: samsungmobilepress.com

Jeśli nie posiadasz smartwatcha marki Samsung, a jednocześnie rozważasz jego zakup, to warto zwrócić uwagę na trwające promocje. Na oficjalnym sklepie producenta możemy znaleźć interesującą ofertę, dzięki której Galaxy Watcha 4 otrzymamy w prezencie przy zakupie smartfonów z serii Galaxy S22. O tym, czy ta promocja faktycznie się opłaca możecie przeczytać tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany jedynie kupnem zegarka, to warto zwrócić uwagę na przecenę obejmującą modele Galaxy Watch 5 oraz Galaxy Watch 5 Pro. Przy zakupie każdego z wariantów urządzenia, otrzymamy zwrot gotówki w wysokości 200 zł. Więcej o samej promocji możecie przeczytać tutaj.

Przeprojektowanie Google Play Store ułatwia instalowanie aplikacji na Galaxy Watchu

Google skupia się teraz na tym, aby różne urządzenia ekosystemu dobrze ze sobą grały. W ramach tego planu, firma dodała teraz nową zakładkę do Sklepu Google Play o nazwie "Inne urządzenia", umożliwiając bezpośrednie wyszukiwanie aplikacji dla smartwatchy, telewizorów i samochodów za pośrednictwem smartfona.

Wraz z wprowadzeniem Galaxy Watch 4, Samsung porzucił Tizen OS dla swoich smartwatchów na rzecz Google Wear OS. Oznacza to, że wszystkie smartwatche Samsunga wprowadzone od tego czasu mają Sklep Play. Użytkownik ma również możliwość wyszukiwania i instalowania aplikacji na swoim smartwatchu Galaxy bezpośrednio ze smartfona. Jednak wyszukiwanie aplikacji dla smartwatchy czy telewizorów na smartfonie wymaga od użytkownika sporej nawigacji po aplikacji. Google ułatwia to zadanie dzięki przeprojektowanej wersji Sklepu Play.

Serwis 9To5Google dostrzegł właśnie nową zakładkę w Sklepie Play o nazwie "Inne urządzenia". Klikając na tę zakładkę zobaczymy trzy podsekcje - Watch, TV i Car. Jak można było zorientować się do tej pory, każdy z trzech zakładek pokazuje aplikacje wykonane dla tego konkretnego typu urządzenia. Istnieje również dziewięć karuzeli kategorii, po jednym dla każdego typu urządzenia, aby ułatwić odkrywanie popularnych aplikacji. Przeprojektowanie umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie aplikacji dla Galaxy Watch 4 lub Galaxy Watch 5 na smartfonie, zamiast przechodzenia przez aplikacje dla wszystkich rodzajów urządzeń.

Zaktualizowana wersja Sklepu Google Play jest obecnie wprowadzana. W zależności od regionu i smartfona, może to zająć trochę czasu, aby przeprojektowana aplikacja doarła do Twojego urządzenia.

Aktualizacja: 24 maja 2023 10:32
Aktualizacja: 05 maja 2023 11:26
Aktualizacja: 19 kwietnia 2023 13:43
Aktualizacja: 05 kwietnia 2023 13:45
Aktualizacja: 24 marca 2023 13:42

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: