Masz Maca? Szybko zainstaluj macOS 11.3. Aktualizacja łata dziury!

Wczoraj Apple wydało nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Konsumenci rzucili się na iOS 14.5 i watchOS 7.4 zapominając o niezwykle ważnej aktualizacji komputerów Mac. macOS 11.3 łata ważne dziury w zabezpieczeniach i zdecydowanie powinieneś zająć się jego instalacją.

Apple wczoraj po godzinie 19:00 wydało nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Najważniejszy jest oczywiście iOS 14.5, który w połączeniu z watchOS 7.4 umożliwia odblokowanie iPhone'a z Face ID z wykorzystaniem zegarka Apple Watch w momencie, gdy mamy zasłoniętą twarz.

macOS Big Sur

macOS Big Sur

Wszystkie systemy operacyjne otrzymały również możliwość współpracy z lokalizatorami AirTags, które do pierwszych użytkowników trafią już w najbliższy piątek.

Prawie wszyscy zapomnieli jednak o niezwykle ważnej aktualizacji dla komputerów Mac. Wczoraj Apple wydało również system operacyjny macOS 11.3.

Z pozoru jest to niewielka aktualizacja, która nie wprowadza zbyt wielu funkcji. Jest jednak bardzo ważna z innego powodu - znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa komputerów Mac.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa gorąco namawiają wszystkich użytkowników, aby zainstalowali najnowszą aktualizację, ponieważ zawiera ona w sobie krytyczną poprawkę zabezpieczeń.

macOS 11.3 łata lukę odkrytą przez Patricka Wardle. Pozwalała ona na instalację złośliwego oprogramowania z pliku .dmg. Po uruchomieniu zainfekowanego pliku instalacyjnego system operacyjny macOS nie wykrywał niebezpieczeństwa. Po kilku kliknięciach nieświadomy użytkownik razem z programem instalował również wirusa.

Nowa wersja systemu operacyjnego zaktualizowała wbudowane narzędzie ochronne Gatekeeper, które jest już odoporne na tego typu ataki. macOS 11.3 ostrzega użytkowników przed zawirusowanymi instalatorami w formacie .dmg.

Oprogramowanie wyświetli powiadomienie informujące, że plik nie może zostać otwarty, ponieważ nie można zidentyfikować jego twórcy.

Nowa wersja systemu wprowadza również obsługę AirTagów oraz poprawia działanie aplikacji z iOS/iPadOS na komputerach z procesorami Apple M1.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji należy przejść do Preferencje systemowe > Uaktualnienia.

Wszyscy są zgodni - najlepiej jak najszybciej zainstalować macOS 11.3, aby zabezpieczyć swój komputer Mac.

Źródło: techradar.com