Masz Maka? Nie załamuj się

Dzięki aplikacji TransMac 7.3 użytkownik ma pełen dostęp do nośników (dyskietek, płyty CD, DVD, dysków twardych ) w standardzie Macintosh. Program pozwala również na zapis w tym formacie. Aplikacja jest niezwykle przydatna dla użytkowników korzystających zarówno ze zwykłych pecetów, jak i "Maków".

Do funkcji aplikacji należy obsługa zapisu i odczytu nośników danych, obsługa najpopularniejszych interfejsów (USB, IDE, ATAPI, FireWire (IEEE1394), SCSI, itd.), standardowych partycji HFS (podstawowa partycja Mac OS) oraz HFSX/HFS+ (partycja rozszerzona). Dla tych, którzy nie chcą przekładać z jednego komputera do drugiego nagrywarki płyt, interesującą funkcją będzie możliwość wypalenia obrazów (dmg, img, iso, image).

Dla miłośników majsterkowania w systemie będzie możliwość przełożenia dysku z maca do peceta i otwieranie w programie wszystkich katalogów i plików. Obsługa programu jest zbliżona do korzystania z najzwyklejszego menedżera plików.

W najnowszej wersji wprowadzono obsługę większej ilości formatów obrazów dmg, nowe narzędzie do otwierania skompresowanych plików, obsługa partycji HFSX, otwieranie plików w notatniku. Ponadto usunięto błędy i wprowadzono poprawki związane z obsługą dysków.

Pełna wersja programu kosztuje 64 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.