Masz Redmi 8? Możesz już zaktualizować smartfona do Androida 10

Bestsellerowy smartfon Xiaomi z budżetowego segmentu otrzymał właśnie aktualizację do Androida 10.

Xiaomi Redmi 8 to przystępny cenowo smartfon, który w Polsce kosztuje około 600 zł. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku oraz obecności solidnych podzespołów urządzenie zyskało spore grono odbiorców. Niedawno na rynku pojawił się następca - Redmi 9, ale Xiaomi nie zapomniało o użytkownikach Redmi 8. Smartfon otrzymał właśnie aktualizację do Androida 10.

Redmi 8

Redmi 8

System operacyjny w dalszym ciągu opiera się na nakładce MIUI 11 - MIUI 12 pojawi się wraz z kolejnymi aktualizacjami. Najnowsze oprogramowanie posiada numer kompilacji 11.0.1.0 QCNCNXM i wprowadza na pokład Androida 10. Dotychczas Redmi 8 pracował pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Oprogramowanie poza Androidem 10 oferuje również nowsze poprawki zabezpieczeń datowane na 1 czerwca 2020 roku. Xiaomi postanowiło także wprowadzić kilka poprawek błędów oraz ulepszyć nieco wydajność urządzenia.

W chwili obecnej najnowsza wersja oprogramowania dostępna jest na urządzenia z chińskiej dystrybucji. Egzemplarze z polskiej dystrubucji powinny otrzymać stosowną paczkę w przeciągu kilku-kilkunastu dni.

W późniejszym okresie czasu Xiaomi udostępni również aktualizację, która zaktualizuje interfejs użytkownika do MIUI 12.

Udostępnienie Android 10 dla Redmi 8 jest niezwykle ważne, ponieważ na rynek dostarczono ponad 19 milionów egzemplarzy smartfonów z rodziny Redmi 8. Mowa o Redmi 8, Redmi 8A, Redmi 8A Dual oraz Redmi 8A Pro.

Sprawdź, ile kosztuje Redmi 8