Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Nowa wersja Androida, a wraz z nią nakładka One UI 5.0 od Samsunga, zadebiutowały na rynku pod koniec zeszłego roku. Sprawdź listę nowości, z których możesz skorzystać po zainstalowaniu oprogramowania.


Smartfon Samsung Galaxy Z Flip 3

Źródło: PC World / Daniel Olszewski

Problemy z aktualizacją One UI 5.1

Aktualizacja [22.02.2023]

Na oficjalnych forach Samsunga i w innych serwisach, takich jak Reddit, pojawiło się wiele raportów o znacznym spadku żywotności baterii oraz nagrzewaniu się, gdy te urządzenia zostały zaktualizowane do One UI 5.1. Problemy te wydają się dotyczyć urządzeń Galaxy S22 i Galaxy S21.

Nie do końca wiadomo, co powoduje tak szybką utratę procentową baterii na tych urządzeniach. Nie ma jednak wątpliwości, że One UI 5.1 jest powodem tych problemów, ponieważ urządzenia te działały wzorowo przed aktualizacją. Więcej na temat samego problemu oraz potencjalnych możliwościach jego rozwiązania znajdziecie możecie przeczytać tutaj.

Zobacz również:

 • Najlepsze dyski przenośne 2023
 • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany
 • Galaxy S22 otrzyma aktualizację, która naprawi poważny błąd aparatu

Kiedy One UI 5.1 trafi na twojego Samsunga?

Aktualizacja [17.02.2023]

Samsung ogłosił kiedy konkretne modele mogą spodziewać się dostępu do najnowszego update'u. Naturalnie pierwszymi zaktualizowanymi urządzeniami były modele z serii Galaxy S23, które zadebiutowały na rynku od razu z najnowszą wersją oprogramowania. Następne w kolejce były starsze flagowce z serii Galaxy S22, Galaxy S21 oraz Galaxy S20 (również S21 FE oraz S20 FE). Użytkownicy składanych Z Foldów 4 oraz Z Flipów 4 również otrzymali dostęp do One UI 5.1. Poniżej znajdziecie dokładne daty, w jakich aktualizacja będzie dostępna na pozostałych modelach.

Trzeci tydzień lutego:

 • Galaxy Z Flip 3 and Z Fold 3
 • Galaxy Tab S8, S8+, S8 Ultra
 • Galaxy A73 5G, A53 5G, A33 5G

Ostatni tydzień lutego:

 • Galaxy A72, Galaxy A82 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A52 5G, Galaxy A52
 • Galaxy Tab S7 FE, Galaxy Tab S7+, Galaxy Tab S7
 • Galaxy Z Fold 2 and Galaxy Z Flip
 • Galaxy Note 20 and Galaxy Note 20 Ultra

Pierwszy tydzień marca:

 • Galaxy A71 5G and Galaxy A71
 • Galaxy A51 5G and Galaxy A51
 • Galaxy Tab S6 Lite

One UI 5.1 wprowadza rozbudowane tryby oraz scenariusze

Aktualizacja [10.02.2023]

Nowa aktualizacja na smartfony Galaxy umożliwi, między innymi, automatyczną zmianę tapety oraz ekranu blokady w zależności od wykonywanych przez nas czynności. Możemy zaprojektować kilka scenariuszy, które będą dostosowywały elementy graficzne systemu do naszych preferencji. Scenariusze otrzymają także więcej skryptów, które będą mogły uruchamiać. Możemy więc zautomatyzować otwieranie niektórych aplikacji, regulowanie balansu dźwięku (lewo/prawo), a także zmieniać czułość dotyku oraz dźwięk dzwonka i styl czcionki w zależności od scenariusza.

Usprawnienie automatyzacji niektórych funkcji z całą pewnością poprawi komfort korzystania ze smartfonów Galaxy. Widać, że Samsung mocno pracuje nad swoją autorską wersją nakładki na system Android i dąży do tego by jak najmocniej wyróżnić ją na tle konkurencji z tym samym systemem.

Istotna aktualizacja na smartfony Galaxy

Aktualizacja [08.02.2023]

Wraz z premierą Galaxy S23 na rynku zadebiutowała także nowa odsłona nakładki systemowej One UI. Aktualizacja usprawnia oprogramowanie do wersji 5.1, która wnosi wiele nowości na smartfony Galaxy - jest jednak jedna modyfikacja, z której cieszymy się najbardziej.

One UI 5.1 umożliwia zmianę lokalizacji, w której smartfon będzie zapisywał robione przez nas zrzuty ekranu oraz nagrania ekranowe. Dotychczas były one automatycznie zapisywane w tym samym folderze co pozostałe zdjęcia, co często sprawiało, że musieliśmy je ręcznie przenosić do innego albumu. Nowa aktualizacja poprawia działanie systemu i umożliwia zmianę folderu, w którym zapisywane będą tego typu pliki na dowolny, wskazany przez nas album w pamięci masowej smartfona. Jest to jedna z wielu zmian na nowej wersji systemu, ale przyznam, że pozostaje ona moją ulubioną nowością.

Kolejna aktualizacja na smartfony Galaxy

Aktualizacja [30.01.2023]

W przyszłym miesiącu na rynku zadebiutują nowe flagowce Samsunga z serii Galaxy S23. Urządzenia zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które odbędzie się 1 lutego. Oprócz smartfonów producent zapowie również nową aktualizację do autorskiej nakładki na system Android, czyli One UI 5.1. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie modele dostaną dostęp do nowej nakładki od razu w dzień jej premiery. Tymi, które będą zaktualizowane jako pierwsze najprawdopodobniej okażą się smartfony z serii Galaxy S22, a także Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4. Listę wszystkich urządzeń, na które trafi nowa wersja oprogramowania możecie sprawdzić tutaj. Jedną z kosmetycznych zmian, jakie trafią wraz z aktualizacją na smartfony Samsunga, będzie ewolucja wyglądu galerii.

Samsung zdecydowanie należy do czołówki producentów pod kątem częstotliwości aktualizowania swoich urządzeń. Kolejne wersje oprogramowania oraz poprawki zabezpieczeń trafią nie tylko na nowe flagowce, ale również na starsze urządzenia, takie jak świetny Galaxy S20 FE, który swoją premierę miał w 2020 roku.

Znak wodny w smartfonach Galaxy

Aktualizacja [12.01.2023]

Jak dotąd to urządzenia marki Xiaomi były najmocniej kojarzone z charakterystycznymi znakami wodnymi na fotografiach. Najnowsza aktualizacja do One UI 5.0 wniosła tę samą funkcję dla użytkowników smartfonów Samsunga. Aby z niej skorzystać wystarczy włączyć aplikację Aparat, a następnie przejść do Ustawień. Teraz należy znaleźć zakładkę Znak Wodny, która pozwoli nam włączyć lub wyłączyć funkcję, a także zmodyfikować napis, który ma wyświetlać się na zdjęciach.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: SamMobile.com

Drobne zmiany w aplikacji Dyktafon

Aktualizacja [30.11.2022]

Systemowa aplikacja Samsunga do rejestracji głosu otrzymała właśnie małe modyfikacje, które w pełni integrują ją z najnowszą wersją nakładki One UI 5.0. Od teraz Dyktafon również podlega pod zmiany palety kolorów, na które decydujemy się np. przy wyborze nowej tapety. Poszczególne elementy w menu aplikacji również będą zmieniały swój odcień - podobnie jak, między innymi, skróty znajdujące się na pasku powiadomień.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: SamMobile.com

Samsung usunął także sugestie przy wyszukiwaniu konkretnych nagrań. Wcześniej aplikacja proponowała nam ponowne odtworzenie plików, które otwieraliśmy niedawno. Teraz jednak Dyktafon nie będzie zapisywał w swojej pamięci żadnych kluczowych słów, które pojawiają się w wyszukiwarce aplikacji. To kolejne drobne modyfikacje, które nie wprowadzają rewolucji do nowej odsłony nakładki One UI, ale jednocześnie czynią ją zdecydowanie bardziej przyjazną dla użytkowników.

Bixby Vision z nową ikoną

Aktualizacja [15.11.2022]

Aplikacja Bixby Vision od Samsunga otrzymała nową ikonę. Skrót prowadzący do programu jest teraz zdecydowanie bardziej imponujący. Zmieniły się także kolory zastosowane przez producenta i obecnie ikona posiada bardziej fioletowe wykończenie. Jest to jedna z drobniejszych zmian na One UI 5.0, które dotyczy jedynie aspektów estetycznych.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammyfans.com

Poprawione animacje

Aktualizacja [14.11.2022]

W One UI 5.0 Samsung poprawił sporo systemowych animacji. Jedną z modyfikacji jest zdecydowanie płynniejsze przejście między funkcją Always On Display, a ekranem blokady. Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej niż w przypadku starszej wersji oprogramowania. Na materiale zamieszczonym poniżej możecie także zobaczyć elementy personalizacji ekranu blokady.

Na obecnym etapie rozwoju branży mobile software zaczyna mieć coraz większe znacznie. Niemalże wszystkie flagowe smartfony oparte są na identycznych procesorach - wystarczy spojrzeć na nadchodzące premiery. Galaxy S23, Xiaomi 13, Vivo X90, OPPO Find X6 - każdy z tych modeli będzie oparty na procesorze Snapdragon 8 Gen 2. Specyfikacja zaczyna więc znaczyć coraz mniej, a tym co faktycznie może sprawiać, że jeden smartfon działa lepiej od drugiego, są autorskie nakładki producentów na system Android.

Personalizacja ekranu blokady

Aktualizacja [31.10.2022]

Istotną częścią nakładki One UI 5.0 będą możliwości modyfikacji ekranu blokady do potrzeb użytkownika. Samsung zapowiada, między innymi, możliwość ustawienia krótkiego klipu wideo jako tapety wygaszacza oraz szersze opcje personalizacji widgetu zegarka. Wszystkie te opcje będą łatwo dostępne z poziomu ekranu blokady lub w sekcji ustawień urządzenia. One UI 5.0 pozwala także na szersze dostosowywanie koloru interfejsu do naszej obecnej tapety przez dodanie palety 12 kolorów, które dopasowują się do barw dominujących na ekranie.

Wśród najciekawszych nowości warto również wymienić funkcję Routines, która zastąpi - znane z wcześniejszych odsłon systemu - Bixby Routines. Nowa opcja będzie w stanie wykrywać więcej okoliczności w jakich znajduje się telefon (np. tryb samolotowy czy podłączenie się to hot spotu Wi-Fi), dzięki czemu będzie w stanie tworzyć większą ilość scenariuszy. Samsung zapowiedział także Bixby Text Call, która ma umożliwić rozmowę z dzwoniącą osobą jedynie za pomocą tekstu. Smartfon będzie wykrywał nasz głos, a później konwertował go na wiadomość pisemną i dokładnie tak samo zrobi z głosem naszego rozmówcy.

Najważniejsze elementy One UI 5.0

Aktualizacja [17.10.2022]

Nowa wersja autorskiej nakładki Samsunga wniesie sporo kosmetycznych zmian, które poprawiają wizualną integrację całego systemu. Użytkownicy otrzymają większą ilość tapet i motywów, możliwość personalizacji tła połączenia w zależności od rozmówcy oraz wiele nowych opcji związanych z ustawianiem kolorów w ramach opcji Material You. Samsung zapowiedział także nowe sposoby na modyfikacje ekranu blokady. Wygląda na to, że koreański producent zainspirował się w tym aspekcie zmianami, jakie wprowadziło Apple.

Najciekawszą, w naszej opinii, nowością będzie dodanie poradnika do trybu Pro w aplikacji aparat. Umożliwi on lepsze wykorzystanie potencjału fotograficznego smartfonów z serii Galaxy przez osoby, które nie mają zbyt wiele wspólnego z fotografią.

One UI 5.0 zaprezentowane

Aktualizacja [13.10.2022]

Samsung w końcu oficjalnie zaprezentował nową wersję autorskiej nakładki na smartfony z serii Galaxy. One UI 5.0 została pokazana na specjalnej konferencji, podczas której dowiedzieliśmy się, że pierwsze modele otrzymają aktualizację jeszcze w październiku. Flagowce z linii Galaxy S22 będą urządzeniami, na których system zadebiutuje w najpierw.

Aplikacje Samsunga, które będą wspierały kolory motywów na Androidzie 13

Aktualizacja [11.10.2022]

Wraz z premierą kolejnych wersji beta systemu One UI na smartfony Samsunga dowiedzieliśmy się, które z systemowych aplikacji będą wspierały kolory motywów ustalane dzięki na Androidzie 13. Poniżej znajdziecie listę wszystkich ikon, które będą dostosowywały swój wygląd do ogólnego motywu oprogramowania:

 • Strefa AR
 • Bixby
 • Kalkulator
 • Kalendarz
 • Aparat
 • Zegar
 • Kontakty
 • Galaxy Shop
 • Galaxy Store
 • Galaxy Wearable
 • Galeria
 • Game Launcher
 • Wiadomości
 • Moje Pliki
 • Samsung Free
 • Samsung Global Goals
 • Samsung Members
 • Ustawienia
 • Smart Switch
 • SmartThings
 • Wskazówki
 • Samsung Health

Zmiany wprowadzone w ramach kolejnej aktualizacji nie wnoszą modyfikacji w wydajności systemu są jednak istotnym krokiem w kierunku graficznej integracji poszczególnych elementów oprogramowania. Takie dobre zabiegi mogą wyraźnie wpłynąć na komfort użytkowania smartfona oraz wrażenia z nowej wersji nakładki One UI. Już przy samych zapowiedziach dotyczących nowości w systemie Android 13 można zauważyć większy nacisk na aspekt wizualny, a swoimi zmianami Samsung wydaje się potwierdzać ten kierunek rozwoju także w przypadku autorskiego oprogramowania.

Ikona Samsung Health

Aktualizacja [06.10.2022]

Beta One UI 5.0 wprowadza ikonę aplikacji Samsung Health, która będzie dostosowywała swoje barwy do aktualnej tapety.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Sammobile.com

Bixby Routines zostaną zastąpione

Aktualizacja [04.10.2022]

W najnowszej wersji nakładki One UI 5.0 Samsung zdecydował się na usunięcie Bixby Routines. Funkcja polegała na ustalaniu konkretnych działań smartfona, które miały uruchamiać się wraz z określoną przez nas aktywnością. Przykładowo mogliśmy więc zmienić charakter equalizera w momencie uruchomienia aplikacji Spotify. Podobne opcje będą teraz dostępne w zakładce Samsung Modes, która ma znajdować się w ustawieniach związanych z Zaawansowanymi Funkcjami telefonu.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammyfans.com

Galaxy A52 otrzymuje dostęp do programu beta Android 13 One UI 5.0!

Aktualizacja [27.09.2022]

W zaskakującym zwrocie akcji, Samsung otworzył program beta Androida 13 i One UI 5.0 dla Galaxy A52. Beta testy One UI 5.0 rozpoczęły się kilka tygodni temu z serią Galaxy S22, a my spodziewaliśmy się, że firma najpierw zacznie od flagowych urządzeń, aby dopiero w dalszym czasie pozwolić właścicielom urządzeń średniej klasy dołączyć do akcji, jak to miało miejsce przez ostatnie kilka lat.

Zamiast tego Samsung otworzył program One UI 5.0 beta dla Galaxy A52 dla indyjskich użytkowników. Beta zostanie prawdopodobnie wydana na kilku kolejnych rynkach w najbliższych tygodniach, choć nie możemy być pewni w tym czasie, ponieważ beta testy dla nowych wersji Androida i One UI są często szeroko wykonywane tylko dla flagowych urządzeń Galaxy.

Nie wiadomo też, czy tegoroczny Galaxy A53 dostanie betę, czy też Samsung zdecyduje się na bezpośrednie wprowadzenie stabilnej aktualizacji do najnowszego modelu. To samo dotyczy dwóch innych wariantów Galaxy A52, czyli Galaxy A52s i Galaxy A52 5G.

Trzecia beta systemu One UI 5.0

Aktualizacja [20.09.2022]

Popularny leakster IceUniverse - znany z udostępniania przecieków dotyczących branży mobilnej - podzielił się na twitterze informacją o nadchodzącej trzeciej becie systemu One UI 5.0. Wewnętrzne testy Samsunga podobno osiągnęły już gotowość do udostępnienia wersji nakładki, której nazwa kończy się oznaczeniem "ZVI8".

Najważniejszą zmianą, jakiej użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S mają doświadczyć w kolejnej odsłonie oprogramowania, będą znacznie płynniejsze animacje. Jest to aspekt, który jak dotąd był najmocniej krytykowany przez testerów. Trzecia beta systemu One UI 5.0 zostanie udostępniona w 7 krajach, wśród których znajduje się także Polska:

 • Niemcy,
 • USA,
 • Korea Południowa,
 • Wielka Brytania,
 • Chiny,
 • Indie,
 • Polska.

Dynamic Island na Androidzie 13?

Aktualizacja [15.09.2022]

Tydzień temu Apple zaprezentowało iPhone'a 14. Jedną z najważniejszych modyfikacji w tegorocznych flagowcach jest zamiana notcha na delikatne wcięcie pod kamerę do selfie w modelach Pro oraz Pro MAX. Wraz z tą zmianą zapowiedziana została tzw. Dynamic Island. Funkcja polega na systemowym zwiększeniu użyteczności wcięcia na kamerę, wokół którego pojawiają się nowe powiadomienia oraz ikony aplikacji, między którymi możemy się przełączać.

Od konferencji Apple w sieci zaczęły pojawiać się materiały prezentujące Dynamic Island w wydaniu na Androida. Opcja na pewno nie zostanie dodana systemowo do nowej odsłony systemu od Google, ale najprawdopodobniej znajdziemy mnóstwo zewnętrznych aplikacji, które pozwalają ją uruchomić na naszym smartfonie.

Znak wodny na fotografiach

Aktualizacja [13.09.2022]

Zapewne większość z was kojarzy znaki wodne znane ze smartfonów Xiaomi. Pojawiają się one najczęściej w lewym dolnym roku fotografii i zawierają informację o modelu, którym zostało wykonane zdjęcie. Wraz z premierą nakładki One UI 5.0 ta sama funkcja zadebiutuje na urządzeniach z serii Galaxy S, ale najprawdopodobniej będzie ona dostępna jedynie na flagowych urządzeniach. Opcję będziemy mogli włączyć oraz wyłączyć z poziomu ustawień aparatu.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammobile.com

Nowości dotyczące Ustawień

Aktualizacja [10.09.2022]

Nowa aktualizacja do bety One UI 5.0 przyniosła zmieniony wygląd ikony Ustawień oraz nową zakładkę w sekcji Ustawień. Sama ikona otrzymała delikatny gradient, jednak o wiele ciekawsze modyfikacje odnajdziemy po rozwinięciu udostępnionych nam opcji. Nowością jest zakładka Connected devices, w której znajdziemy ustawienia dotyczące innych urządzeń, z którymi połączony jest nasz smartfon. Ma ona znajdować się pod zakładką Połączenia, która znajduje się na samym szczycie listy w urządzeniach z serii Galaxy S.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Samsung Galaxy S10+ / Wygląd listy ustawień w starszej wersji systemu

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Samsung Galaxy S10+ / Wygląd listy ustawień w starszej wersji systemu

Zdjęcia wykonane w trakcie bety One UI 5.0

Aktualizacja [07.09.2022]

Do sieci trafiły fotografie wykonane przy pomocy Samsunga Galaxy S22 Ultra opartego na testowej wersji oprogramowania One UI 5.0. Zdjęcia prezentują się świetnie, choć warto zaznaczyć, że model S22 Ultra już wcześniej doskonale radził sobie w tym aspekcie. Ich autorem jest popularny leakster Ice Universe - znany z udostępniania przecieków na temat nadchodzących premier z branży mobile.

Funkcja Connected Devices

Aktualizacja [05.09.2022]

Testerzy bety systemu One UI 5.0 mogą sprawdzić jak działa funkcja Connected Devices, w której znajdziemy, między innymi, takie opcje jak:

 • Szybkie udostępnianie plików na inne urządzenia
 • Szybkie przełączanie słuchawek Galaxy Buds pomiędzy urządzeniami
 • Uruchomienie tej samej aplikacji na innym sprzęcie przypisanym do tego samego konta
 • Połączenie laptopa/komputera stacjonarnego ze smartfonem
Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammyfans.com

One UI 5.0 pozwoli wyłączyć opcję RAM Plus

Aktualizacja [01.09.2022]

Funkcja RAM Plus polega na użyciu wolnej pamięci urządzenia jako pamięci operacyjnej, w celu przyspieszenia jego działania. Opcja wydaje się przydatna w przypadku słabszych urządzeń, jednak dla posiadaczy nowych flagowców jest ona kompletnie zbędna, a dodatkowo wykorzystuje wolne miejsce, które w innym wypadku mogłoby zostać zapełnione przez pliki użytkownika. Wygląda na to, że Samsung umożliwi posiadaczom ich smartfonów na wyłączenie tej funkcji.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammobile.com

Druga wersja Bety OneUI 5.0 na materiale wideo

Aktualizacja [29.08.2022]

Portal SamMobile - specjalizujący się w urządzeniach Samsunga - udostępnił właśnie na swoim youtube'owym kanale nowy materiał. Możemy w nim zobaczyć nowości jakie pojawią się w kolejnej odsłonie oprogramowania oraz bezpośrednie porównanie z poprzednimi wersjami systemu.

Według najnowszych informacji, pełna wersja systemu One UI 5.0 powinna trafić na smartfony Samsunga w okolicach drugiej połowy października.

Nowe opcje klawiatury oraz aparatu w OneUI 5.0

Aktualizacja [27.08.2022]

Wygląda na to, że ciekawa zmiana trafi do funkcji klawiatury w najnowszej wersji systemu od Samsunga. Producent zdecydował się umieścić w niej opcje sczytywania tekstu z fotografii i umieszczenia go od razu w polu tekstowym.

Poprawie ma również ulec HDR oraz jakość zdjęć wykonywanych w mocno oświetlonych warunkach.

Kolejna aktualizacja do bety One UI 5.0 opóźniona

Aktualizacja [24.08.2022]

Testowa wersja nakładki One UI 5.0 trafiła na smartfony Samsunga kilka tygodni temu. Od tego czasu urządzenia nie otrzymały jeszcze wyczekiwanych przez użytkowników aktualizacji. Popularny leakster Ice Universe, znany z przecieków dotyczących branży mobilnej, poinformował na swoim twitterowym profilu, że kolejna wersja bety One UI 5.0 zostanie opóźniona i będziemy mogli ją zainstalować dopiero w przyszłym tygodniu. Powodem przesunięcia są błędy związane z systemowymi animacjami.

Design ikon

Aktualizacja [23.08.2022]

One UI 5.0 zaoferuje sporo kosmetycznych zmian, wśród których znajdziemy zmieniony design systemowych ikon. Modyfikacje nie są duże i prawdopodobnie niewielu użytkowników zauważyłoby je bez możliwości bezpośredniego porównania ze starą wersją systemu. Przemiany doczekały się skróty, które domyślnie znajdziemy na głównym ekranie w smartfonach Galaxy. Należą do nich ikona aparatu, wiadomości, kontaktów oraz połączeń.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Twitter / TheGalox_

Nowości w One UI 5.0

Aktualizacja [22.08.2022]

Wśród istotnych nowości w nowej One UI 5.0 znajduję się, między innymi, możliwość tworzenia folderów z widgetami. Oznacza to, że będziemy mogli połączyć nasze ulubione widgety i swobodnie się między nimi przełączyć, a jednocześnie zaoszczędzić sporo miejsca na ekranie smartfona. W praktyce wygląda to tak:

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Twitter / Techdroider

Do nowości należy również rozbudowa funkcji Materia You, dzięki której możemy dostosować kolory ikon oraz poszczególnych elementów nakładki do barw dominujących na naszej tapecie.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: Twitter / Techdroider

Beta One UI 5.0 dostępna w Polsce

Aktualizacja [16.08.2022]

Polska, jako jeden z siedmiu krajów, została wyróżniona przez Samsunga. Na terenie naszego państwa możliwe jest już wzięcie udziału w becie nakładki One UI 5.0, która została również udostępniona dla użytkowników w: Chinach, Niemczech, Indiach, Wielkiej Brytanii, USA oraz Korei Południowej. Początkowo wersja testowa była dostępna jedynie dla deweloperów, ale teraz jest otwarta dla każdego chętnego właściciela nowych modeli smartfonów Galaxy. Więcej o samej becie oraz o tym jak się do niej zapisać możecie przeczytać tutaj.

Różnice między One UI 5.0, a One UI 4.0

Aktualizacja [09.08.2022]

Portal SamMobile udostępnił na swoim kanale w serwisie YouTube pierwsze porównanie obu wersji oprogramowania. Wideo prezentuje sporo zmian, a najciekawszą z nich wydaje się możliwość grupowania widgetów o tym samych rozmiarach. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce na ekranie i zmniejszyć ilość kafelek, jakie zajmują widgety naszych ulubionych aplikacji. Pełen materiał możecie zobaczyć poniżej.

Start bety

Aktualizacja [05.08.2022]

Testowa wersja oprogramowania ONE UI 5.0 własnie trafiła na pierwsze urządzenia Samsunga.

Początkowo spodziewaliśmy się, że stanie się to w trzecim tygodniu lipca, ale w wyniku opóźnienia beta trafia do użytkowników na początku obecnego miesiąca. Nowa wersja systemu została jak dotąd udostępniona w Niemczech, gdzie trafił na urządzenia z serii Galaxy S22. Zapewne w ciągu najbliższych kilku dni będzie ona także dostępna na terenie naszego kraju.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź, co czeka Cię po aktualizacji systemu [22.02.2023]

Źródło: sammobile.com

Pierwsze materiały wideo

Aktualizacja [01.08.2022]

W sieci dostępne są już pierwsze materiały wideo prezentujące możliwości oraz zmiany wprowadzone w ramach One UI 5.0. Jeden z takim filmów pojawił się na kanale technologicznym TechDroider.

Prowadzący pokazuje w nim różnice względem poprzedniej wersji nakładki, a także kilka nowych funkcji.

Android 13 oraz nakładka One UI 5.0 zawitają na urządzenia Galaxy w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwszymi smartfonami, które otrzymają aktualizację będą modele z serii Galaxy S22.

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych funkcji, które zostały poprawione lub zmienione w Androidzie 13:

 • Poprawiona optymalizacja systemu na tabletach oraz składanych urządzeniach
 • Wsparcie dla protokołu MIDI 2.0
 • Wsparcie dla funkcji Bluetooth LE (niski pobór energii podczas BT)
 • Rozwój aplikacji Kalendarz Google
 • Dodanie nowych kolorów do opcji Material You
 • Nowa animacja odblokowania ekranu
 • Poprawa działania gestu "wstecz"

To tylko niektóre z nowości na jakie możemy liczyć wraz z premierą Androida 13.

Samsung oferuje użytkownikom swoich smartfonów czteroletnie wsparcie aktualizacjami systemu. W tym roku wygasa ono w przypadku wielu popularnych urządzeń - w tym modeli z serii Galaxy S10. Androida 13 nie otrzymają również właściciele Galaxy Note'ów 10 oraz 10+, a także Galaxy Z Folda.

Szczególnie smuci brak aktualizacji do modeli z serii Galaxy S10, które do dzisiaj uchodzą za jedne z najbardziej udanych flagowców Samsunga.

Pełną listę modeli, które zostaną pominięte w trakcie aktualizacji do nowej wersji sytemu możecie znaleźć tutaj - LINK.

Aktualizacja: 22 lutego 2023 13:35
Aktualizacja: 17 lutego 2023 14:38

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: