Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź kiedy będziesz mógł wypróbować nowego Androida 13 [16.08.2022]

Kolejna wersja popularnego systemu zawita na urządzenia mobilne jeszcze w tym roku. Sprawdzamy kiedy możemy spodziewać się pierwszych aktualizacji na urządzeniach Samsunga.


Smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra

Fot. PC World / Artur Tomala

Pierwsza wersja Androida 13

Aktualizacja [16.08.2022]

Na smartfony marki Pixel trafiła właśnie pierwsza edycja Androida 13. Poniżej prezentujemy wam screeny z wczesnej wersji oprogramowania. Modyfikacjom uległa opcja Material You, a nowy wygląd zyskał player urządzenia.

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź kiedy będziesz mógł wypróbować nowego Androida 13 [16.08.2022]

Źródło: Pixel 4

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź kiedy będziesz mógł wypróbować nowego Androida 13 [16.08.2022]

Źródło: Pixel 4

Masz Samsunga Galaxy? Sprawdź kiedy będziesz mógł wypróbować nowego Androida 13 [16.08.2022]

Źródło: Pixel 4

Rusza wersja beta Androida 13

Aktualizacja [10.08.2022]

Właściciele Samsungów Galaxy mogą już wypróbować kolejną edycję systemu One UI wraz z wstępną wersją Androida 13. Program beta oprogramowania dostępny jest zaledwie w 7 krajach, wśród których znajduje się Polska.

Zobacz również:

O samych testach możecie przeczytać na stronie Samsunga. Przed zapisaniem się do programu warto pamiętać, że jest to testowa wersja oprogramowania i wiele błędów zostanie z niej wyeliminowanych w ciągu najbliższych tygodni.

Android 13 otrzymał od Google przydomek Tiramisu.

Nowa wersja systemu ma zadebiutować w te wakacje, choć jej oficjalna data premiery nie została jeszcze zapowiedziana. Nie musimy jednak czekać na debiut Androida 13, aby wcześniej go przetestować.

Samsung poinformował, że wraz z wpuszczeniem najnowszej wersji systemu otrzymamy również aktualizację nakładki producenta do wersji One UI 5.0. Zanim to jednak nastąpi uruchomiony zostanie program beta testów, podczas których będziemy mogli sprawdzić Androida 13 z nakładką One UI 5.0.

Portal Sammobile - specjalizujący się w sprzęcie Samsunga - dotarł do informacji o przybliżonej dacie uruchomienia programu.

Stanie się to najprawdopodobniej w trzecim tygodniu lipca. Nie jesteśmy jednak pewni, czy od początku testy będą publiczne i dostępne dla każdego użytkownika.

Czy twój Samsung otrzyma Androida 13?

Koreański producent oferuje czteroletnie wsparcie aktualizacjami dla swoich urządzeń. Warto więc sprawdzić, które flagowce nie otrzymają kolejnej aktualizacji i zostaną pominięte przy udostępnieniu finalnej wersji Androida 13.

Poniżej pełna lista smartfonów, którym kończy się okres wsparcia:

  • Galaxy S10
  • Galaxy S10e
  • Galaxy S10+
  • Galaxy S10 5G
  • Galaxy Note 10
  • Galaxy Note 10+
  • Galaxy Note 10+ 5G
  • Galaxy Fold

Są wśród nich popularne modele z serii Galaxy S10, które do dzisiaj uznawane są za jedne z najlepszych flagowców Samsunga w ciągu ostatnich lat. Sam jestem użytkownikiem - czteroletniego już - modelu S10+, który wciąż świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Urządzenie robi lepsze zdjęcia niż nie jeden nowy smartfon ze średniej półki cenowej. Miewa co prawda pojedyncze problemy z szybkością wczytywania aplikacji oraz płynnością animacji, ale to wciąż solidny telefon. Używane egzemplarze w dobrym stanie możemy znaleźć na Allegro już za około 1100 zł. Flagowce z serii Galaxy S10 oraz modele Galaxy S20 FE to obecnie jedne z najbardziej opłacalnych smartfonów Samsunga. Oba możemy kupić w bardzo korzystnej cenie i oba sprawdzą się lepiej niż niejeden tegoroczny średniopółkowiec.

Wszystkie informacje dotyczące nowej wersji systemu Android gromadzimy w tutaj - LINK.

Jeśli macie smartfona opartego na Androidzie, warto regularnie sprawdzać listę niebezpiecznych aplikacji, których instalowania powinniśmy unikać - LINK.

Aktualizacja: 16 sierpnia 2022 10:14
Aktualizacja: 10 sierpnia 2022 10:55