Masz Samsunga z serii Galaxy? Przygotuj się na nową wersję systemu!

Producent rozpoczął udostępnianie otwartej bety nakładki ONE UI 5.0. Kolejna wersja systemu będzie kompatybilna z Androidem 13, którego premierę zobaczymy najpóźniej we wrześniu.


Masz Samsunga z serii Galaxy? Przygotuj się na nową wersję systemu!

Źródło: PC World / Daniel Olszewski

ONE UI 5.0 - Beta

Najnowsza wersja nakładki ONE UI 5.0 wkracza własnie w fazę beta testów. Początkowo zakładaliśmy, że stanie się to jeszcze w lipcu, ale w wyniku opóźnień producent zaczyna udostępniać kolejną wersję systemu dopiero teraz.

Pierwszymi urządzeniami, które otrzymają aktualizację będą flagowce z serii Galaxy S22. Pierwsze egzemplarze otrzymały już dostęp do bety, jednak została ona udostępniona - jak na razie - jedynie na terenie Niemiec. Spodziewamy się jednak, że Polscy użytkownicy dostaną te samą aktualizację w ciągu najbliższych dni.

Zobacz również:

ONE UI 5.0 - Co się zmieni?

Do najważniejszych zmian należy przede wszystkim poprawa płynności animacji. Samsung pracował nad tym by czas reakcji smartfona na nasze działanie wydawał się jak najkrótszy.

Wśród zmian modyfikacji znajdzie się również nowy wygląd podręcznego menu uprawnień aplikacji oraz dodanie opcji Optycznego Rozpoznawania Znaków.

Niestety, nie wszystkie smartfony z serii Galaxy otrzymają nową wersję oprogramowania. Wśród modeli, które zostaną pominięte przez producenta, znajduje się między innymi flagowce z serii Galaxy S10. Pełną listę urządzeń, które nie dostaną aktualizacji znajdziecie tutaj.

Aktualizacja: 09 sierpnia 2022 12:18