Masz Surface Pro? Uważaj na wadliwe kable!

Tablety Surface Pro, Surface Pro 2 i Surface Pro 3 wyposażone zostały w kable, które mogą się przegrzewać. Zostaną one objęte programem dobrowolnej wymiany.

Microsoft zamierza rozpocząć 22 stycznia 2016 roku akcję dobrowolnej wymiany kabli zasilających, z których korzysta część użytkowników tabletów z rodziny Surface Pro. Rzecznik amerykańskiej firmy twierdzi bowiem, że zgniecenie, lub zbyt ciasne ich skręcenie przez dłuższy czas może powodować przegrzanie, co w rezultacie w najgorszym przypadku grozi nawet pożarem.

Akcja Microsoftu to odpowiedź na "niewielki odsetek" zgłoszeń właścicieli tabletów Surface dotyczących problemów z kablami zasilającymi. Obejmie ona modele Surface Pro, Surface Pro 2 i Surface Pro 3 (czyli poprzedników najnowszego Surface Pro 4) sprzedane w Europie przed lipcem 2015 roku (Stany Zjednoczone: przed marcem 2015 roku).

Jeżeli posiadasz starszy tablet Microsoftu spełniający wymogi akcji wymiany najlepiej będzie jak przestaniesz korzystać z potencjalnie wadliwego kabla. Jeżeli to jednak niemożliwe postaraj się używać go tylko tyle, ile to konieczne sprawdzając najpierw czy nie jest zbyt ciasno zwinięty, lub czymś przyciśnięty.