Masz Xiaomi Mi A3? Pod żadnym pozorem na instaluj nowej aktualizacji! [AKTUALIZACJA]

Xiaomi znowu się to udało. Chińczycy wprowadzili na rynek aktualizację, która uszkadza telefon. Posiadacze Xiaomi Mi A3 z Android One mają pecha.

Xiaomi Mi A3 (zapoznaj się z naszą recenzją) to najnowszy przedstawiciel rodziny Xiaomi Mi A, która składa się ze smartfonów pracujących pod kontrolą czystego systemu operacyjnego Android. To jedyne urządzenia chińskiego giganta, które nie posiadają preinstalowanej nakładki MIUI.

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3

Przystępne cenowo urządzenia z rodziny Mi A zdobyły sporą popularność na rynku. Zeszłoroczny model Mi A3 jest niestety nieco pechowy. Xiaomi kilkukrotnie udostępniało na ten model aktualizację do Androida 10 zanim całkowicie uporano się z wszystkimi problemami.

Smartfon z Android One otrzymał właśnie nową aktualizację oprogramowanie. O jej dostępności informują między innymi mieszkańcy meksyku. Niestety system operacyjny w najnowszej wersji wywołuje spore szkody.

Zgodnie z raportami aktualizacja oprogramowania o numerze kompilacji V11.0.3.0.QFQMXTC dla rynku meksykańskiego oraz V11.0.3.0.QFQMIXM dla rynku globalnego powoduje uszkodzenie telefonu.

Xiaomi za pośrednictwem aplikacji Mi Community poprosiło użytkowników o nieinstalowanie najnowszej aktualizacji OTA. Oprogramowanie zostało już wycofane.

Użytkownicy, którzy zdążyli zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego mają problemy z modemem. Xiaomi Mi A3 po aktualizacji ma problemem z rozpoznaniem drugiej karty SIM i jest w stanie działać jedynie w trybie Single SIM.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, kiedy Xiaomi wprowadzi na rynek nową aktualizację, która rozwiąże problem z funkcją Dual SIM.

AKTUALIZACJA - Otrzymaliśmy komentarz w sprawie od Xiaomi

"Zdajemy sobie sprawę z problemu wynikającego z aktualizacji oprogramowania na kilku urządzeniach Mi A3. W trakcie jego analizy zidentyfikowaliśmy problem techniczny, z powodu, którego aktualizacja oprogramowania, została przypadkowo udostępniona do grupy użytkowników, która nie powinna jej otrzymać. Zostanie ono wkrótce udostępnione użytkownikom."

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Źródło: pocketnow.com