Masz iPhone'a? Próba edycji filmów uszkodzi Twojego Windowsa 10

Użytkownicy iPhone'a oraz komputerów z systemem operacyjnym Windows 10 powinni jak najszybciej zainstalować nową poprawkę wprowadzone przez Microsoft. W innym przypadku próba edycji wideo z iPhone'a będzie tragiczna w skutkach.

Apple dąży do stałego rozwoju swojego ekosystemu, ale w dalszym ciągu dla wielu użytkowników iPhone jest jedynym sprzętem z logo nadgryzionego jabłka. Wśród naszych znajomych z pewnością znajdziemy wiele osób, które z powodzeniem korzystają z iPhone'a oraz komputera z systemem operacyjnym Windows 10.

iPhone i komputer z systemem Windows 10

iPhone i komputer z systemem Windows 10

Posiadasz iPhone'a i komputer z Windowsem? Jeżeli zgrywasz na niego swoje zdjęcia i filmy w celu tworzenia kopii zapasowych nie mamy dla Ciebie dobrych informacji! Jak najszybciej zaniechaj kopiowanie danych z iPhone'a na Windows'a 10. W innym przypadku możesz narazić się na kradzież danych z komputera.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Tanie AirPods Lite jeszcze w tym roku? iOS 16.4 skrywa więcej, niż myślimy
  • Duża zmiana w aktualizacjach systemów Windows

W Windowsie odkryto błąd w obsłudze plików HEVC. Przypominamy, że od czasów wprowadzenia iOS 13 w 2019 roku pliki typu HEVC są domyślnym formatem plików wideo stosowanym przez Apple. Niestety biblioteka kodeków systemu operacyjnego Windows posiada luki w zabezpieczeniach, które pozwalają wykorzystać pliki HEVC do przejęcia systemu operacyjnego.

Ze względu na błędną obsługę plików HEVC w Windows 10 hakerzy mogą włamać się do systemu wykorzystują przepełnienie pamięci. W chwili obecnej nie ma potwierdzonych przypadków wykorzystania tej luki, ale jeżeli posiadasz iPhone'a i komputer z Windowsem 10 powinieneś wstrzymać się ze zgrywanie plików do momentu instalacji najnowszej poprawki zabezpieczeń.

Microsoft wprowadził na rynek aktualizację systemu operacyjnego Windows 10, która naprawia wyżej wymienioną podatność. W jej skład wchodzi nowa wersja kodeka HEVC, która wolna jest od problemów z zabezpieczeniami.

Polecamy jak najszybciej zainstalować niniejszą poprawkę. Pamiętaj, że problem dotyczy również sterowników HEVC pobranych bezpośrednio z Microsoft Store.

Źródło: ubergizmo.com