Masz iPhone'a X? Sprawdź, jak zainstalować Windowsa 10!

Na trzyletnim smartfonie z Cupertino pomyślnie zainstalowano Windowsa 10. Rozruch trwa "zaledwie" 20 minut.

Pandemia koronawirusa oraz nadmiar wolnego czasu sprzyja tworzeniu ciekawych rzeczy. W sieci pojawiły się właśnie informacje o iPhone'ie X, który zamiast systemu iOS pracuje pod kontrolą pełnej wersji Windowsa 10. Jak to możliwe? Z pomocą przychodzą maszyny wirtualne (VM), które pozwalają na uruchomienie systemu operacyjnego w oknie aplikacji.

Masz iPhone'a X? Sprawdź, jak zainstalować Windowsa 10!

Źródło: gizchina.com

Z maszyn wirtualnych korzystają głównie posiadaczy komputerów stacjonarnych i laptopów, ale nowoczesne smartfony również posiadają odpowiednią wydajność, aby uruchomić system w systemie.

Zobacz również:

Aby skorzystać z Windowsa 10 na iPhone'ie X wykorzystano open-source'owe rozwiązanie UTM, które pozwoliło na zainstalowanie, skonfigurowanie oraz uruchomienie popularnego systemu dla komputerów na smartfonie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez twórców, UTM jest aplikacją, która służy do uruchamiania systemów operacyjnych Windows oraz Linux na urządzeniach mobilnych od Apple. Użytkownicy sprawdzili, jak narzędzie UTM sprawdza się na nie najnowszym już iPhone'ie X.

Wydajność iPhone'a X nadal może zawstydzić nie jednego nowszego smartfon'a, ale podczas korzystania z Windowsa 10 zainstalowanego za pomocą UTM prędkość działania pozostawia wiele do życzenia. Otwieranie podstawowych aplikacji takich, jak Menedżer plików czy Ustawienia zajmuje ponad 30 sekund.

Samo uruchomienie systemu operacyjnego Windows 10 na iPhone'ie X zajmuje około 20 minut. Po tym czasie możemy skorzystać z wbudowanych aplikacji takich, jak Paint czy WordPad, ale trzeba uzbroić się w niesamowitą cierpliwość.

Testerzy podkreślają, że zainstalowali system Windows 10 w starej wersji 1607. Podkreślają oni, że w przypadku wykorzystania nowszego urządzenia takiego, jak iPad Pro czas ładowania systemu powinien znacząco zmaleć.

Użycie aplikacji UTM nie wymaga jailbreak'a, ale programu na próżno szukać w App Store. Zainteresowani użytkownicy muszą wykorzystać narzędzie sideload do instalacji emulatora.

Sprawdź, ile kosztuje najnowszy iPhone 11.

Źródło: gizchina.com