Masz jeden z tych smartfonów Xiaomi? Będziesz miał problem!

Xiaomi szykuje niemiłą niespodziankę dla posiadaczy wybranych modeli smartfonów Xiaomi, Redmi oraz POCO. O co chodzi?

Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, że Xiaomi to producent, który posiada aktualnie w swoim portfolio największą ilość modeli. Chińczycy co chwilę wprowadzają na rynek nowe urządzenia, a na dodatek bardzo często przerabiają swoje smartfony na inne urządzenia dzięki zmianie nazwy i lekkiemu odświeżeniu obudowy. W taki oto sposób flagowe modele Redmi w Europie debiutują jako tańsze flagowce Xiaomi.

Redmi Note 8T - jeden z popularnych smartfonów, które nie otrzymają Androida 12
Źródło: techadvisor.co.uk

Redmi Note 8T - jeden z popularnych smartfonów, które nie otrzymają Androida 12

Źródło: techadvisor.co.uk

Polityka chińskiego producenta ma sporą zaletę - praktycznie każdy klient znajdzie urządzenie dostosowane do jego potrzeb. Niestety posiadanie dużej ilości urządzeń sprawia ogromne problemy przy aktualizacji do kolejnych wersji systemu operacyjnego Android.

Zobacz również:

  • Promocja: Redmi Note 10 5G w niższej cenie, a do tego świetny prezent!
  • Xiaomi Mi Mix 4 - aparat pod wyświetlaczem będzie hitem?
  • Realme uderza w Apple! Chodzi o ładowarkę MagDart

Xiaomi nie radzi sobie z przeprowadzeniem procesu aktualizacji do Androida 11. Wiele popularnych urządzeń takich jak np. Redmi Note 8T nadal nie otrzymało nowej wersji zielonego robocika pomimo faktu, że konkurencja już dawno zaktualizowała konkurencyjne urządzenia, a Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Androida 12.

Niestety wszystko wskazuje na to, że Android 12 nie trafi na wiele popularnych modeli smartfonów Xiaomi. Chińczycy szykują niemiłą niespodziankę, a wszystko ze względu na ogromną ilość urządzeń, które będą zaktualizowane do Androida 12.

Xiaomi postanowiło uciąć wsparcie dla niektórych starszych flagowców i niezwykle popularnych średniaków, aby umożliwić aktualizację do Androida 12 dla nowszych urządzeń.

Wiemy już, że Android 12 nie trafi na Xiaomi Mi 9, Mi 9 SE oraz Mi 9 Lite. Aktualizacji nie otrzymają również niespełna dwuletnie modele Mi 9T oraz Mi 9T Pro, które były jedyny z najbardziej opłacalnych wyborów pod koniec 2019 i na początku 2020 roku.

Android 12 nie trafi także na średniaki z 2019 roku. Mowa o serii Redmi Note 8.

Użytkownicy wyżej wymienionych smartfonów mogą poczuć się rozczarowani, ponieważ Xiaomi ucina dla nich wsparcie po około dwóch latach. Dla porównania Samsung zaktualizuje większość swoich smartfonów z 2019 roku i dotyczy to nie tylko flagowców, ale także średniaków i budżetowców.

Jeżeli posiadasz dwuletnie Xiaomi musisz pogodzić się z brakiem Androida 12 lub zdecydować się na zakup nowszego urządzenia, które otrzyma aktualizacje.

Sprawdź czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 12.