Masz komputer Dell? Firma pomoże w aktualizacji do Windows 11

Dell ogłosił, że pomoże swoim konsumentom zaktualizować komputery do Windowsa 11. Co zamierza producent?

Microsoft zaskoczył datę premiery Windowsa 11 nie tylko konsumentów, ale również producentów sprzętu elektronicznego. Nowa wersja systemu operacyjnego zadebiutuje na rynku już za nieco ponad miesiąc. Do tego czasu producenci komputerów z Windowsem muszą wprowadzić na rynek nowe sterowniki, które pozwolą zachować pełną kompatybilność z nowym oprogramowaniem.

Dell XPS 13
Źródło: dell.com

Dell XPS 13

Źródło: dell.com

Dell jako pierwszy podzielił się szczegółami dotyczącymi procesu aktualizacji do Windowsa 11. Po 5 października 2021 roku większość nowych komputerów dostarczanych będzie z preinstalowanym Windowsem 11, a nowsze modele będzie można zaktualizować do nowej wersji systemu od razu po jego wydaniu.

Zobacz również:

  • Ranking tanich laptopów 2021 - polecane modele
  • Windows 10 - jest już łatka likwidująca wycieki pamięci. I nie tylko
  • Samsung prezentuje nakładkę One UI dla laptopów z Windows!

Producent zdaje sobie sprawę z tego, że minimalne wymagania techniczne przedstawione przez Microsoft są nieco zawiłe, więc przygotował dla swoich użytkowników listę kompatybilnych z Windowsem 11 komputerów firmy Dell.

Wynika z niej, że wiele modeli otrzyma aktualizację zaraz po udostępnieniu Windowsa 11. Dell zastrzega jednak, że nie każdy komputer otrzyma aktualizację od razu po jej wydaniu przez Microsoft. Algorytm zakłada, że nowe oprogramowanie udostępniane będzie partiami. Z tego powodu Dell przekazuje, że komputery zostaną zaktualizowane jesienią 2021 roku.

Dell podkreśla również, że użytkownicy nie będą zmuszani do zaktualizowania swojego komputera, a Windowsa 11 mogą zainstalować w dowolnym momencie.

Firma zaktualizuje również narzędzie Dell Migrate, które pozwoli na bezproblemowe przeniesienie danych z komputera pracującego pod kontrolą Windowsa 10 na nowsze urządzenie z Windowsem 11 na pokładzie.