Masz konto Inteligo? Uważaj, znikają z niego pieniądze!

Część użytkowników kont Inteligo otrzymało na swój telefon potwierdzenie o uszczupleniu ich zasobów po przeprowadzonej transakcji. Szkopuł w tym, że żadnej transakcji nie przeprowadzali...

Wielu użytkowników prowadzonych przez PKO BP kont Inteligo czekała wczoraj niemiła niespodzianka związana z zaplanowanymi przez bank pracami modernizacyjnymi. Okazało się bowiem niestety, że po ich planowym zakończeniu (9 września, godzina 7:00) wciąż nie mogli korzystać ze swojego konta.

Wściekłość użytkowników wzbudzał też fakt, że wspomniane prace rozpoczęły się już 6 września i to podobno wcześniej niż zapowiadano:

"Miało być od 13:30, jest 11:30 i już nie działa!! Przegięliście. Jak tylko zacznie znów działać to zamykam konto!" - pisze jeden z nich na facebookowej stronie Moje Inteligo.

Zobacz również:

  • Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?

Ciekawiej dopiero miało się jednak zrobić...

Po tych nieprzyjemnych przygodach niektóre osoby spotkała jednak kolejna, chyba jeszcze bardziej denerwująca niespodzianka. Okazało się bowiem, że z ich kont zaczęły znikać pieniądze:

"Jak to jest możliwe że Bank okrada swoich klientów, nikt nawet nie pofatygował się zadzwonić do mnie i poinformować o tym że z mojego konta przez tzw "awarie systemu będą znikać pieniądze" . Nie dostałam żadnej informacji mailowej ani telefonicznej z ww problemem. Z mojego konta zniknęło w sumie ponad 200 zł, tzw transakcje kartą ..To jest po prostu niedopuszczalne!!! Czy Państwo zdajecie sobie sprawę z konsekwencji jakie będziecie ponosić? W trybie natychmiastowym proszę o zwrot pieniędzy, w innym wypadku spotkamy się na drodze sądowej!!"

Kilkadziesiąt minut temu bank zamieścił na Facebooku wpis mający uspokoić wszystkich, którzy doświadczyli podobnego problemu:

Masz konto Inteligo? Uważaj, znikają z niego pieniądze!

Moje Inteligo

Warto przy tej okazji przypomnieć, że niedawno z ogromnymi problemami (i to przez ładnych kilka dni) borykali się klienci Banku Zachodniego WBK. Było to następstwem przeprowadzonej (nieudolnie) konserwacji systemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: