Masz laptopa HP? Nowa aktualizacja poprawia żywotność baterii

Użytkownicy komputerów przenośnych od HP otrzymali niemały bonus od producenta. Najnowsza aktualizacja sterowników znacząco wydłuża żywotność baterii. Sprawdź, o jakie uaktualnienie chodzi.

Microsoft w kooperacji z firmą HP wprowadził właśnie do Windows Update nową aktualizację zarezerwowaną specjalnie dla urządzeń przenośnych od Hewlett Packard. Nowe oprogramowanie dokonuje zmian w oprogramowaniu systemu operacyjnego Windows 10. Nie potrzeba aktualizować, ani modyfikować ustawień BIOS.

Laptop HP Pavilion x360
Źródło: pcworld.com

Laptop HP Pavilion x360

Źródło: pcworld.com

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego Windows 10 o numerze KB4593263 wprowadza zmiany w systemie ładowania. Producent dostarczył firmie Microsoft nowy algorytm, który pozytywnie wpływa na czas pracy na baterii wybranych laptopów HP pracujących pod kontrolą Windowsa 10.

Najnowsza poprawka dostępna jest dla wybranych komputerów przenośnych HP. Aby ją zainstalować przejdź do Ustawienia > Windows Update i sprawdź dostępność aktualizacji opcjonalnych, które nie są instalowane automatycznie przez Windows Update.

HP informuje, ze po zainstalowaniu poprawki w systemie pojawi się funkcja HP Battery Health Manager. Odwołuje się ona do ustawień oprogramowania układowego BIOS dostępnego w większości komputerów przenośnych HP. Rozwiązanie ma na celu tworzenie kopii zapasowych statusu baterii urządzenia. Opcja to domyślnie jest wyłączona na większości laptopów.

Producent informuje, że HP Battery Health Manager minimalizuje ryzyko narażenia komputera na przeciążenia pracy baterii. Program optymalizuje status ładowania poprzez analizowanie schematów użytkowania komputera.

Funkcja bazuje na nowych algorytmach, które mają za zadanie zwiększyć żywotność akumulatorów.

HP Battery Check
Źródło: windowslatest.com

HP Battery Check

Źródło: windowslatest.com

W przypadku gdy komputer nie obsługuje HP Battery Health Manager najnowsza poprawka nie wprowadzi żadnych zmian w konfiguracji BIOSu.

HP informuje, że niezainstalowanie aktualizacji naraża użytkowników na szybsze zużycie baterii.

Sprawdź, ile kosztuje HP Pavilion 14

Źródło: windowslatest.com