Masz nawigację Garmin Nuvi? Uważaj na baterię!

Garmin rozpoczyna wielką akcję przywoływawczą swoich nawigacji z serii Nuvi. Problem sprawiają zamontowane w urządzeniach baterie. Zagrożonych jest ponad milion urządzeń.

Akcja przywoływawcza dotyczy wyłącznie urządzeń z serii Nuvi. Garmin poinformował, że nie jest ona obowiązkowa i dotyczy 1,25 miliona urządzeń sprzedanych na całym świecie. Przyczyną akcji jest bateria zamontowana w urządzeniu.

Garmin dostał już kilka zgłoszeń od użytkowników, których nawigacje się znacząco przegrzewały. Firma poinformowała, że na szczęście żaden z klientów nie doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, ale istnieje ryzyko spowodowania urazu ciała i wyrządzenia szkód w mieniu np. przez potencjalny samozapłon wywołany przez zbyt wysoką temperaturę.

Zobacz również:

  • Recenzja: Garmin Fenix 6
  • Samochód, który potrafi więcej niż Twój laptop - sprawdzamy znakomite wyposażenie nowej Skody Enyaq iV

Nie wszystkie nawigacje serii Nuvi są objęte akcją przywoływawczą. Dotyczy ona modeli 200W, 250W, 260W i wszystkich modeli z serii 7. Firma prosi użytkowników urządzeń o skorzystanie ze specjalnie przygotowanej w tym celu strony internetowej i sprawdzenie czy ich model znajduje się na liście. Na życzenie użytkownika autoryzowany serwis urządzeń Garmin wymieni potencjalnie niebezpieczną baterię na nową bez żadnych dodatkowych opłat.