Masz notebook Sony Vaio VPCF11/ VPCCW2? Zaktualizuj BIOS!

Ponad pół miliona notebooków Sony Vaio jest zagrożonych przegrzaniem w wyniku błędu w BIOS-ie.

PC World Testy - notebooki

Firma Sony otrzymała dotychczas ok. 40 zgłoszeń o przypadkach przegrzewania się - i wynikającej z tego deformacji obudowy - notebooków z serii Vaio VPCF11 i VPCCW2. Komputery na szczęście nie zapalają się.

Producent na internetowych stronach pomocy technicznej wystosował apel do posiadaczy komputerów należących do wymienionych wyżej serii o aktualizację BIOS-u w maszynach. To właśnie błąd w systemie zarządzania temperaturą wewnątrz obudowy notebooka w BIOS-ie może potencjalnie prowadzić do przegrzewania.

Lista modeli komputerów Sony Vaio potencjalnie dotkniętych problemem znajduje się tutaj.

Z tej strony można pobrać pliki z aktualizacjami BIOS-u dla systemów Windows XP i 7 w wersjach 32- i 64-bitowych.

Po pobraniu pliku należy upewnić się, że notebook jest zasilany z gniazdka elektrycznego, a w czasie instalacji aktualizacji nie uruchamiać żadnych aplikacji, nie podłączać urządzeń peryferyjnych oraz uważać, aby system nie przeszedł w stan hibernacji.

Aby zainstalować aktualizację, wystarczy uruchomić pobrany plik wykonywalny i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami (m.in. na ekranie VAIO BIOS Update Tool potwierdzić, że instalowana wersja BIOS-u nosi oznaczenie R0170Y7, a w oknie WBFLASH kliknąć OK).