Masz nowego MacBook'a? Podłączenie iPhone'a może go uszkodzić

Użytkownicy komputerów Apple z procesorem M1 donoszą o nowym problemie. Po synchronizacji z iPhone'm nowe MacBooki i Mac mini tracą możliwość uruchamiania aplikacji pisanych z myślą o iOS i iPadOS.

Użytkownicy nowych komputerów od Apple z procesorem Apple Silicon M1 donoszą, że po zsynchronizowaniu z nimi swoich urządzeń mobilnych takich, jak iPhone lub iPad tracą możliwość uruchamiania aplikacji mobilnych napisanych z myślą o systemie iOS oraz iPadOS.

MacBook Air z procesorem Apple M1

MacBook Air z procesorem Apple M1

Po raz pierwszy o problemie dowiedzieliśmy się w grudniu 2020 roku. Na stronach wsparcia Apple oraz Reddicie pojawiły się wtedy wpisy sugerujące, że synchronizacja iPhone'a z MacBookiem wyposażonym w procesor Apple M1 powoduje problemy z uruchamianiem aplikacji pisanych z myślą o iOS i iPadOS na komputerze.

Zobacz również:

Użytkownicy donoszą, że po udanej synchronizacji iPhone'a z komputerem wyposażonym w procesor Apple M1 uruchomienie jakiejkolwiek aplikacji na systemy iOS oraz iPadOS pobranej z App Store z wykorzystaniem Findera kończy się niepowodzeniem.

Każda z aplikacji zamyka się natychmiastowo po próbie jej uruchomienia. Co ważne błąd przy okazji uniemożliwia aktualizację zainstalowanych już aplikacji oraz instalację nowych programów.

Jeden z użytkowników donosi, że udało mu się rozwiązać problem dzięki synchronizacji swojego iPhone'a z innym komputerem Mac z zainstalowanym starszym systemem operacyjnym MacOS Catalina. W chwili obecnej nie wiadomo, co powoduje problem. Sama firma Apple nie jest w stanie przedstawić rozwiązania.

Możliwe, że wczorajsza aktualizacja do macOS 11.2 Big Sur rozwiązuje wyżej wymieniony problem, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Do czasu oficjalnego rozwiązania problemu lepiej zaprzestań synchronizacji swojego iPhone'a z komputerem Mac wyposażonym w procesor Apple M1. W ten sposób unikniesz problemów z uruchamianiem aplikacji z App Store.

Masz komputer z procesorem Apple M1? Zobacz, jak zainstalować aplikacje z iOS/iPadOS.

Źródło: 9to5mac.com