Masz nowy telewizor? Wkrótce stracisz dostęp do usług Google!

Google zapowiedziało zakończenie wsparcia dla swojej aplikacji Play Movies & TV na wybranych platformach Smart TV. Którzy użytkownicy stracą dostęp i co to dla nich oznacza?

Google poinformowało, że oficjalnie "zabija" swoje usługi na wybranych platformach Smart TV. Chodzi o aplikację Play Music & TV, która zostałą w zeszłym roku przebudowana i obecnie nazywa się Google TV. Wyszukiwarkowy gigant nie zaktualizował aplikacji na wszystkich platformach. Niedługo użytkownicy wybranych platform smart TV stracą dostęp do tej usługi.

Smart TV Samsunga z Google Play Movies & TV

Smart TV Samsunga z Google Play Movies & TV

Firma Google wydała oficjalne oświadczenie prasowe. Poniżej jego treść:

Od 15 czerwca 2021 roku aplikacja Filmy i TV Google Play nie będzie już dostępna na telewizorach Roku, Samsung, LG i Vizio Smart TV. Nowym domem dla filmów i programów będzie aplikacja YouTube. Wystarczy, że już dziś zalogujesz się na swoje konto Google w aplikacji YouTube, a uzyskasz dostęp do wszystkich swoich dotychczasowych zakupów oraz będziesz mógł przeglądać, kupować i wypożyczać nowe treści.

Oznacza to, że Google nie zaprezentuje na wyżej wymienione platformy nowej aplikacji Google TV, która dostępna jest na Android TV i najnowszych wersjach Chromecasta. Zamiast tego użytkownicy otrzymają zmodyfikowaną aplikację YouTube, która pozwoli na korzystanie z funkcji znajdujących się dotychczas w Google Music & TV.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Google nie przeniesie listy obserwowanych z Google Play Music & TV do YouTube. Jeżeli korzystałeś z tej funkcji powinieneś za wczasu zapisać listę w innym miejscu.

Zmiana najbardziej dotknie użytkowników telewizorów Samsunga z Tizen OS oraz LG z webOS.

Źródło: androidcentral.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: