Masz nowy zegarek z WearOS? Jednak dostaniesz aktualizację!

Google wraz z Samsungiem przygotowują zupełnie nowy system operacyjny dla smartwatchy. Połączenie Wear OS z Tizenem zainstalujemy na obecnie sprzedawanych modelach z procesorami Qualcomm Snapdragon Wear 3100/4100.

Podczas majowej konferencji Google I/O zobaczyliśmy nie tylko Androida 12. Wyszukiwarkowy gigant pochwalił się również nawiązaniem bliskiej współpracy z Samsungiem. Jej owocem ma być zupełnie nowy system operacyjny dla urządzeń ubieranych. Nadchodząca generacja Wear OS będzie połączeniem starszych wersji tego systemu operacyjnego z Tizenem, który z powodzeniem stosowany jest w sprzętach Samsunga.

Wear OS
Źródło: google.com

Wear OS

Źródło: google.com

Po konferencji wielu użytkowników nowych zegarków takich jak na przykład Oppo Watch zastanawiało się czy ich urządzenia otrzymają aktualizację do nowego Wear OS.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • To już pewne! Zegarkiem Samsunga zapłacisz w sklepie
  • Wear OS 3 - lista kompatybilnych modeli smartwatchów

Rąbka tajemnicy uchyliła właśnie firma Qualcomm. Z informacji przekazanych portalowi XDA-Developers posiadacze zegarków z najnowszymi procesorami Qualcomm Snapdragon Wear 3100/4100 mogą spać spokojnie. Układy te będą kompatybilne z nadchodzącym systemem operacyjnym. Nie oznacza to jednak pełnej kompatybilności, ponieważ ostateczna decyzja zależy od producenta. Wiemy już, że Fossil nie zamierza aktualizować obecnie sprzedawanych zegarków do Wear OS kolejnej generacji.

Sklep Play na Wear OS
Źródło: gsmarena

Sklep Play na Wear OS

Źródło: gsmarena

Na szczęście jasne stanowisko Qualcomm potwierdza, że wybrane konstrukcje, które są już dostępne na półkach sklepowych zostaną zaktualizowane do kolejnego wydania Wear OS.

Źródło: gsmarena.com