Masz problem z konsolą? iFixit pomoże w domowej naprawie

Serwis iFixit rozszerzył swoją ofertę o instrukcje i narzędzia do własnoręcznego naprawiania i modyfikowania konsol do gier i tym samym wypełnił bardzo dużą lukę na rynku.

Autorzy serwisu iFixit słusznie zauważyli, że rynek napraw ciągle nie dostosował się do wymagań XXI wieku. Jednym z najlepszych przykładów jest właśnie kwestia konsol do gier. Producenci szczelnie zamknęli ich obudowy i z każdą, nawet łatwą w rozwiązaniu kwestią, każą stawiać się w autoryzowanym serwisie.

Największy problem zaczyna się wraz z końcem okresu gwarancyjnego. Użytkownicy zepsutych urządzeń zmuszeni są kupić kolejne lub dokonać drogiej naprawy. Właśnie wtedy przyda się nowa oferta iFixit.

Korzystając z porad serwisu każdy bardziej uzdolniony manualnie użytkownik może własnoręcznie naprawić swoje urządzenie. Na stronie internetowej firmy pojawiła się obszerna kategoria dotycząca rozwiązywania problemów z konsolami oraz ich modyfikacji.

Już teraz w bazie widnieje ponad 150 porad dotyczących popularnych urządzeń. Każdy wpis składa się z dokładnej instrukcji oraz fotografii ilustrujących wykonywane czynności. Część poradnikowa iFixit jest tworzona przez społeczność co zapewni szybki przyrost nowych wpisów.

Sam serwis czerpie zyski głównie ze sprzedaży narzędzi i dodatkowych elementów przydatnych przy modyfikowaniu i otwieraniu urządzeń. Lista wszystkich potrzebnych części jest dostępna przy każdej z porad. Pełną listę opisanych napraw i modyfikacji można znaleźć na oficjalnej stronie iFixit.