Masz słaby smartfon? Nie martw się, Facebook ci "pójdzie"

Facebook Lite to "odchudzona" wersja aplikacji pozwalającej na dostęp do największej sieci społecznościowej na świecie. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla osób mających dostęp jedynie do wolnego internetu.

Z Facebooka w wersji mobilnej korzysta obecnie ponad miliard osób. Prawdopodobnie byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie problemy z aplikacją, która jest zbyt wymagająca dla właścicieli słabych smartfonów borykających się z brakiem dostępu do szybkiej sieci. Oficjalnej premiery doczekał się jednak właśnie Facebook Lite, który "waży" poniżej 1 MB. "Odchudzona" aplikacja nie oferuje funkcjonalności pełnej wersji, lecz w zamian za to użytkownik może liczyć na podstawowe funkcje oraz bezproblemową i szybką pracę nawet w sieciach 2G. Dzieje się tak m.in. dzięki szybko wczytującemu się "lekkiemu" interfejsowi, kompresji wyświetlanych obrazów oraz mniejszej liczbie reklam.

Aplikację Facebook Lite, która zawiera w sobie komunikator Messenger i przygotowana została obecnie jedynie w wersji dla Androida, w pierwszej kolejności udostępniono mieszkańcom krajów rozwijających się. W ciągu kilku tygodni trafić powinna także do Europy (dla zainteresowanych plik APK).