Masz smartfon Huawei? Szykuj się na więcej reklam!

Huawei otwiera nowy program partnerski i poszukuje partnerów reklamowych w Europie. Oznacza to, że posiadacze sprzętu Huawei wkrótce zobaczą więcej reklam. Co zmieni się w EMUI i Harmony OS?

Huawei rozszerza swoją działalność reklamową. Firma poszukuje nowych partnerów reklamowych w Europie. Przedsiębiorstwo uruchomiło nowy program Huawei Ads. Ma on za zadanie pozwolić reklamodawcom, agencjom oraz twórcom aplikacji dotrzeć do użytkowników sprzętu Huawei.

Huawei Ads

Huawei Ads

Nowy program Huawei Ads pozwala również programistom na zintegrowanie nowego API z aplikacjami znajdującymi się w Huawei AppGallery.

Firma chwali się, że posiada 700 milionów aktywnych użytkowników. Reklamy Huawei Ads wyświetlane będą w 20 aplikacjach systemowych, wyszukiwarce Petal oraz aplikacjach firm trzecich.

Huawei będzie oferował firmom z Europy darmowe kredyty reklamowe, rabaty oraz szkolenia. Inicjatywa ta ma zachęcić do korzystania z Huawei Ads.

Huawei Ads

Huawei Ads

Obecnie z rozwiązania korzystają już BMW, Lexus, Gucci, TikTok, KFC, Pepsi, Disney oraz Puma.

W praktyce uruchomienie programu Huawei Ads oznacza, że w niedalekiej przyszłości europejscy posiadacze smartfonów Huawei z Androidem oraz w przyszłości Harmony OS zobaczą większą ilość reklam w obrębie całego systemu. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się już w przeszłości Xiaomi.

Źrodło: gsmarena.com