Masz smartfona marki Realme? Sprawdź, czy Twój model posiada aktualną wersję systemu

W tym tekście dowiesz się, jak w szybki sposób sprawdzić, czy smartfon, którego używasz posiada najnowszą wersję oprogramowania.

Fot. Adrian Sobolewski / PCWorld.pl

Większość smartfonów posiada włączoną opcję automatycznej aktualizacji w nocy, dzięki czemu nowa wersja systemu samodzielnie pobiera się oraz instaluje na urządzeniu. Warto jednak upewnić się, czy Twój model korzysta z aktualnego oprogramowania - tym bardziej, że cały proces potrwa niecałą minutę. Niniejszy poradnik został przygotowany z myślą o użytkownikach telefonów marki Realme, a wszystkie zrzuty ekranu pochodzą z modelu GT3.

Czas potrzebny do sprawdzenia aktualności systemu - 1/2 minuty

Krok 1: Otwórz ustawienia

Na początku wystarczy, że przejdziesz do ustawień swojego smartfona oraz odnajdziesz zakładkę o nazwie Informacje o urządzeniu. To w tym miejscu producent umieścił wszystkie najważniejsze dane dotyczące Twojego telefonu.

Zobacz również:

Zrzut ekranu z systemu smartfona Realme GT3.

Źródło: PCWorld.pl

Zrzut ekranu z systemu smartfona Realme GT3.

Źródło: PCWorld.pl

Krok 2: Sprawdzanie aktualności

Jedną z opcji, które możesz uruchomić w otwartej wcześniej zakładce, jest wyświetlenie większej ilości danych na temat oprogramowania urządzenia. W tym celu naciśnij na jeden z kafelków, które znajdują się w górnej części ustawień. Smartfon samodzielnie uruchomi opcję przeszukującą wszystkie dostępne aktualizacje, a następnie poinformuje Cię o tym, czy urządzenie posiada aktualną wersję oprogramowania (dostępną na Twój model).

Zrzut ekranu z systemu smartfona Realme GT3.

Źródło: PCWorld.pl

Zrzut ekranu z systemu smartfona Realme GT3.

Źródło: PCWorld.pl

Najnowsze smartfony marki Realme działają na Androidzie 13 oraz nakładce RealmeUI 4.0. Pełną listę modeli, które otrzymają (lub już otrzymały) kolejną wersję systemu znajdziesz w naszym tekście na ten temat. Jeżeli jesteś fanem marki Realme, to warto śledzić informacje na temat modelu GT3, który jest obecnie telefonem z najszybszym ładowaniem na świecie (240 W, 100% baterii w 10 minut). Więcej informacji na temat urządzenia możesz przeczytać w artykule, który został mu poświęcony.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: