Masz stare pióro S-Pen? Uszkodzisz Galaxy Z Fold3!

Planujesz zakup najnowszego Galaxy Z Fold3? Uważaj - nieświadomie możesz uszkodzić elastyczny ekran!

Samsung wprowadził na rynek nowe smartfony z elastycznymi ekranami. Oba modele posiadają wodoszczelną obudowę, a droższy Galaxy Z Fold3 po raz pierwszy w historii wprowadza obsługę S-Pen dla elastycznych wyświetlaczy. Niestety rozwiązanie to nie działa tak, jak w poprzednich modelach.

Samsung Galaxy Z Fold3 z dedykowanym piórem S-Pen
Źródło: Samsung.com

Samsung Galaxy Z Fold3 z dedykowanym piórem S-Pen

Źródło: Samsung.com

Jeden nieświadomy ruch może spowodować kosztowne uszkodzenia wewnętrznego panelu. Jak łatwo przewidzieć wymiana do najtańszych nie należy, więc lepiej uważać podczas korzystania z Galaxy Z Fold3 w połączeniu z piórem S-Pen.

Zobacz również:

Koreańczycy ostrzegają - jeżeli posiadasz starszego smartfon z obsługą pióra S-Pen, nie powinieneś wykorzystywać go w parze z Galaxy Z Fold3. Próba obsługi nowego urządzenia z wykorzystaniem starszego rysika może skończyć się trwałym uszkodzeniem ekranu!

Samsung dla Galaxy Z Fold3 stworzył dwa specjalne rysiki - S-Pen Fold Edition oraz S-Pen Pro. Producent nie zrobił tego, aby dodatkowo zarobić na akcesoriach. Elastyczny ekran jest mniej wytrzymały od szklanych odpowiedników w klasycznych smartfonach i wymaga zmodyfikowanego pióra.

Nowe modele S-Pen posiadają bardziej miękkie końcówki, które współgrają z plastikowym ekranem i fabryczną folią ochronną w Galaxy Z Fold3.

Samsung nie podał jeszcze oficjalnego cennika serwisowego, ale wymiana wewnętrznego ekranu w poprzedniku - Galaxy Z Fold2 - kosztuje nawet ponad 3000 zł. Lepiej kupić nowe pióro S-Pen, które kosztuje ułamek ceny ekranu, niż wymieniać wewnętrzny wyświetlacz w Galaxy Z Fold3.