Masz starszego Apple Watch? Koniecznie zaktualizuj watchOS

Zegarki Apple z 2017 roku otrzymały niezwykle ważną aktualizację oprogramowania. Jeżeli posiadasz Apple Watch Series 3 powinieneś ją szybko zainstalować.

Ku naszemu zdziwieniu Apple nadal posiada w swojej ofercie zegarki Apple Watch Series 3, które zadebiutowały na rynku w 2017 roku. Najstarsze i najtańsza smartwatche od Apple sprzedawane są za 999 zł i odstają parametrami od droższych modeli.

Apple Watch Series 3
Źródło: apple.com

Apple Watch Series 3

Źródło: apple.com

Bazowy Apple Watch wykorzystuje starą kopertę, która jest grubsza, bardziej kanciasta i ma mniejsze wymiary. Dodatkowo ze względu na niewielką ilość pamięci masowej i słaby procesor nowsze aktualizacje wgrywane są z chwilowym wymazaniem danych użytkownika.

Zobacz również:

  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Apple Watch SE 2022 w drodze - pojawi się wytrzymalszy model
  • Apple Watch - jak wydłużyć czas pracy na baterii? [PORADNIK]

Powyższe problemy nie zachęciły Apple do usunięcia zegarków Apple Watch Series 3 z oferty. Nadal kupimy je w Apple Store oraz u autoryzowanych sprzedawców.

Gigant z Cupertino udostępnił właśnie nową aktualizację watchOS 8.0.1. Oprogramowanie to ucieszy głównie posiadaczy zegarków Apple Watch Series 3.

Nowy system operacyjny wprowadza poprawki na zegarkach z rodziny Apple Watch Series 3. Mowa o stabilności i prędkości działania, rozwiązaniu problemu z niedokładnym wskazywaniem postępu aktualizacji oraz brakiem dostępu do ustawień dostępności z poziomu urządzenia.

Aktualizacja do watchOS 8.0.1

Aktualizacja do watchOS 8.0.1

Aby zainstalować aktualizację watchOS 8.0.1 należy naładować zegarek do co najmniej 50%. Urządzenie musi znajdować się na ładowarce oraz pozostawać w zasięgu sieci Wi-Fi oraz sparowanego iPhone'a. Alternatywnie można wywołać aktualizację z poziomu aplikacji Watch na smartfonie.