Masz starszego Maca? Nie instaluj nowej przeglądarki Safari 15!

Safari 15 wprowadza sporo nowych funkcji, które niestety nie działają najlepiej na starszych komputerach z systemem macOS Catalina.

Apple nie udostępniło jeszcze najnowszego systemu operacyjnego macOS Monterey. Zamiast niego w dniu wprowadzenia na rynek iOS 15 oraz iPadOS 15 posiadacze komputerów Mac otrzymali możliwość instalacji najnowszej wersji przeglądarki Safari 15, który została zaprezentowana w czerwcu 2021 roku razem z nadchodzącym wydaniem macOS.

Przeglądarka Safari na MacBooku Pro
Źródło: apple.com

Przeglądarka Safari na MacBooku Pro

Źródło: apple.com

Oprogramowanie trafiło jako automatyczna aktualizacja do komputerów z systemem operacyjnym macOS Big Sur oraz macOS Catalina. Oznacza to, że Safari 15 pojawiło się na komputerach Mac z połowy 2012 roku oraz nowszych.

Zobacz również:

  • Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?
  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Apple w odwrocie - nowe Safari 15.1 przywraca stary interfejs!

Niestety wiemy już, że w przypadku starszych urządzeń z macOS Catalina instalacja najnowszego Safari 15 nie jest najlepszym pomysłem. Wszystko ze względu na kilka błędów, które utrudniają codzienne korzystanie z komputera.

Użytkownicy Safari 15 w połączeniu z systemem operacyjnym macOS Catalina borykają się głównie z dwoma problemami - niepoprawnym działaniem zakładek oraz przeładowywaniem się stron.

Wyżej wymienione błędy są raportowane przez użytkowników z całego świata na forum Apple, Reddicie oraz Twitterze.

W sieci możemy znaleźć rozwiązanie problemu z przeładowywaniem się stron. Wystarczy wyłączyć JavaScript. Aby to zrobić należy przejść do macOS > Preferencje > Bezpieczeństwo i odznaczyć połę Włącz JavaScript. Trwałym rozwiązaniem problemów jest również przeinstalowane Safari 15 z wykorzystaniem pliku dostępnego na serwerach firmy Apple.