Masz starszy telewizor od LG? Właśnie otrzymałeś AirPlay 2 i HomeKit

LG jakiś czas temu obiecało aktualizacje dla modeli z 2018 roku. Otrzymały one właśnie AirPlay 2 i HomeKit. Z nowego oprogramowania ucieszą się posiadacze sprzętu od Apple.

Apple nie produkuje telewizorów, ale od dłuższego czasu udostępnia swoje technologie przesyłania danych (AirPlay) oraz zarządzania sprzętem Smart Home (HomeKit) największym producentom telewizorów na świecie. Wbudowane AirPlay oraz HomeKit znajdziemy na większości nowych telewizorów od LG czy Samsunga. Dotyczy to nie tylko najdroższych modeli, ale także bazowych telewizorów za około 1500 zł.

AirPlay 2
Źródło: Macworld.com

AirPlay 2

Źródło: Macworld.com

Co ważne AirPlay oraz HomeKit mogą być udostępniane dla starszych modeli telewizorów za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Jakiś czas temu jeden z największych producentów telewizorów na świecie - LG poinformował, że udostępni wsparcie dla AirPlay 2 oraz HomeKit posiadaczom telewizorów z linii modelowej na 2018 rok.

Zobacz również:

  • TCL przedstawia najnowsze telewizory Mini LED 8K z serii X!
  • Netflix - Top 10 w Polsce tego tygodnia! [6.09-12.09]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Po wielomiesięcznym oczekiwaniu wysokiej klasy telewizory z 2018 roku poinformowały swoich użytkowników o dostępności nowej wersji oprogramowania układowego, która wprowadza na pokład AirPlay 2 oraz HomeKit.

Po aktualizacji telewizory z obsługą AirPlay 2 są w stanie przesyłać strumieniowo multimedia z iPhone'a, iPad'a oraz komputerów Mac. Wcześniej koniczne było dokupienie przystawki Apple TV, która posiada wbudowaną funkcję AirPlay.

HomeKit to nie innego, jak aplikacja Dom znana z iOS, iPadOS oraz macOS. Pozwala ona sterować urządzeniami Smart Home z poziomu telewizora. Możemy w tym celu wykorzystać asystenta głosowego Siri, który działa jedynie w języku angielskim.

Sprawdź, jak poprawnie skonfigurować telewizor z AirPlay 2.

Źródło: slashgear.com