Masz wiele aplikacji na smartfonie? Android 12 wprowadzi je w hibernację

Android 12 wprowadzi ciekawą funkcję dla użytkowników, którzy posiadają na swoich urządzeniach mnóstwo aplikacji, z których rzadko korzystają. System operacyjny będzie je hibernował. Sprawdź, jakie korzyści wynikną z tego zastosowania tego rozwiązania.

Co chwile dowiadujemy się o kolejnych nowościach w Androidzie 12. Dzisiejszy news dotyczy funkcji, która pierwotnie pojawiła się w Androidzie 11. System ten pozwala automatycznie cofnąć uznane uprawnienia wszystkim aplikacjom, które nie były otwierane przez użytkownika przez dłuższy okres czasu.

Android 11

Android 11

Portal XDA-Developers odkrył, że Android 12 otrzyma rozwinięcie tego rozwiązania i będzie dodatkowo w stanie wprowadzać nieużywane aplikacje w tryb hibernacji.

W przypadku, gdy użytkownik nie korzystał z danej aplikacji przez okres dwóch miesięcy, ale jednocześnie jej nie odinstalował, system operacyjny automatycznie cofnie wszystkie przyznane uprawnienia. Dodatkowo oprócz cofnięcia zezwoleń Android 12 umieści aplikację w trybie hibernacji. Oznacza to usunięcie wszelkich plików tymczasowych oraz zamrożenie programu.

Opcja automatycznej hibernacji nieużywanych aplikacji pozwoli zaoszczędzić miejsce, pamięć operacyjną oraz baterię. Dodatkowo rozwiązanie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo. Nieużywana aplikacja nie będzie w stanie dostawać się do informacji przechowywanych w systemie. Auto hibernacja powinna ochronić nas przed aktualizacjami aplikacji, które wprowadzają złośliwe oprogramowanie.

Zrzuty ekranu z Androida 12
Źródło: xda-developers.com

Zrzuty ekranu z Androida 12

Źródło: xda-developers.com

Ustawienia dotyczące automatycznej hibernacji zostały znalezione w ustawieniach systemowych w zakładce Aplikacje. W sekcji tej pojawiła się dodatkowa zakładka nieużywane aplikacje.

Więcej informacji o Androidzie 12 znajdziesz tutaj.

Źródło: gsmarena.com