Masz zegarek Samsunga? Starsze modele otrzymały mnóstwo funkcji!

Samsung wprowadził właśnie nowe aktualizacje dla starszych smartwatchy. Na pokładzie mnóstwo nowych funkcji, które ożywiają starsze modele. Sprawdź, czy Twój zegarek załapał się na nowe oprogramowanie oraz na jakie funkcje możesz liczyć.

Po rewelacyjnych informacjach na temat aktualizacji dla posiadaczy smartfonów i tabletów Samsunga nadszedł czas na smartwatche. Okazuje się bowiem, że również w przypadku tych urządzeń Samsung drastycznie zmienił swoją politykę dotyczącą wydawania aktualizacji oprogramowania.

Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active

Samsung postanowił właśnie zaktualizować starsze modele zegarków pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen OS. Najstarszy z nich ma prawie trzy lata.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [23.09.2021]
  • Powstaje limitowana edycja Galaxy Watch 4. Zobacz, gdzie kupić!
  • Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [21.09.2021]

Zegarki Galaxy Watch oraz Galaxy Watch Active pierwszej generacji otrzymały właśnie nowe oprogramowanie, które wprowadza niektóre funkcje z najnowszego modelu Galaxy Watch 3.

Oprogramowanie o numerze kompilacji R810XXU1FUB6 dla Galaxy Watch oraz R500XXUF1UB5 dla Galaxy Watch Active waży około 290 MB i jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych oraz Korei Południowej. W przeciągu najbliższych dni identyczne oprogramowanie trafi na zegarki z europejskiej dystrybucji.

Na jakie nowości mogą liczyć posiadacze zegarków Galaxy Watch oraz Galaxy Watch Active?

Po aktualizacji pojawi się możliwość oglądania obrazków w powiadomieniach, wsparcie dla AR Emoji i Bitmoji, a także wskazówki głosowe z aplikacji treningowej. Dodatkowo posiadacze zegarków zyskają możliwość tworzenia przewijanych zrzutów ekranu oraz poprawki stabilności i wydajności.

Zegarki Galaxy Watch i Galaxy Watch Active zadebiutowały z systemem operacyjnym Tizen OS 4.0. Po najnowszej aktualizacji pracują pod kontrolą Tizen OS 5.5 - tą samą wersję znajdziemy w najnowszych Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2.

Źródło: sammobile.com