Maszyna do Internetu

Firma Hitachi zamierza wprowadzić na rynek urządzenie służące do przeglądania stron WWW. Z zapowiedzi wynika, że będzie ono wykorzystywało system Linux i będzie na nim można uruchamiać aplikacje przeznaczone dla systemów z rodziny Windows.

Firma Hitachi zamierza wprowadzić na rynek urządzenie służące do przeglądania stron WWW. Z zapowiedzi wynika, że będzie ono wykorzystywało system Linux i będzie na nim można uruchamiać niektóre aplikacje przeznaczone dla systemów z rodziny Windows (np. przeglądarkę plików PDF).

Urządzenie, nazwane "FLORA-ie 55mi", wyposażone zostało w wyświetlacz LCD, procesor Crusoe TM5400 taktowany zegarem 400 MHz, 128 MB pamięci RAM oraz 64 MB pamięci compact flash (ok. 18 MB może wykorzystać na swoje potrzeby użytkownik). FLORA-ie 55mi ma również wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową, obsługującą standard IEEE 802.11b oraz sloty umożliwiające korzystanie z dodatkowych kart pamięci flash. Rozmiarami urządzenie przypomina typowego notebooka – i podobnie jak komputer przenośny, może być zasilane z baterii. FLORA-ie 55mi nie została standardowo wyposażona w klawiaturę – większość operacji będzie można wykonywać za pomocą rysika.

Cenę "urządzenia internetowego" ustalono na ok. 1170 USD.


Zobacz również