Mate 20 X (5G), MediaPad T5 10” LTE oraz P Smart Z - byliśmy na polskiej premierze nowości od Huawei

HuaweiMate 20 X (5G) to pierwszy smartfon obsługujący sieć 5G, który trafi do regularnej sprzedaży w Polsce. Telefon jako jedyny na świecie wspiera zarówno technologię SA i NSA. Oznacza to, że nowy smartfon Huaweizaoferuje pełne spektrum możliwości 5G: nie tylko ultraszybki transfer danych, ale również rozwiązania przyszłości, takie jak smart city.


Pierwszy i jedyny smartfon, który wspiera wszystkie standardy

Huawei Mate 20 X (5G) został wyposażony w dwa procesory: Kirin 980 (pierwszy komercyjny procesor wykonany w technologi 7 nm, stosowany we flagowych smartfonach Huawei z serii P30 i Mate 20) oraz procesor Balong 5000, również pierwszy na świecie chipset 5G wykonany w technologii 7 nm. Dzięki takiemu napędowi, w głównym paśmie częstotliwości 5G smartfon osiąga prędkość 4,6 Gb/s. Balong 5000 wspiera dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone), dzięki czemu nowy smartfon Huawei jest gotowy na zaawansowane rozwiązania oparte na 5G:

- NSA to technologia oparta w dużej części o obecną infrastrukturę LTE, która umożliwi nam na przykład szybkie ściąganie filmów czy błyskawiczne korzystanie z internetu, w skali dotąd niespotykanej. Natomiast technologia SA jest niezbędna dowdrożeń systemowych, takich jak smart cites czy autonomiczne samochody. Mate 20 X jest gotowy już teraz na to drugie, bardziej zaawansowane działanie – wyjaśnia Daniel Burek, manager ds. technologii w Huawei CBG Polska.

Mate 20 X (5G),  MediaPad T5 10” LTE oraz P Smart Z - byliśmy na polskiej premierze nowości od Huawei

Oprócz 5G, HuaweiMate 20 X (5G) wspiera pozostałe standardy łącznośvi: 2G/3G/4G.

Multimedialne centrum rozrywki gotowe na przyszłość 5G

HuaweiMate 20 X (5G) został wyposażony w 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli z nowoczesnym rozwiązaniem Dewdrop. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy wynosi 87,83%, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji maksymalnie dużą powierzchnię ekranu. Nowy smartfon Huawei zasilany jest baterią o mocy 4200 mAh i obsługuje technologię ładowania Huawei SuperCharge, która pozwala na naładowanie baterii do 70% mocy w ciągu zaledwie 30 minut.

Mate 20 X (5G),  MediaPad T5 10” LTE oraz P Smart Z - byliśmy na polskiej premierze nowości od Huawei

Innowacją istotną z punktu widzenia konsumentów intensywnie używających multimediów jest pierwsza na świecie technologia chłodzenia Huawei SuperCool, bazująca na wykorzystaniu warstwy grafenowej i komory parowej. W nowym smartfonie HuaweiMate 20 X (5G) została zastosowana po raz pierwszy w historii branży. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, nawet w sytuacjach intensywnego obciążenia i gwarantuje najwyższy komfort korzystania ze smartfona.

HuaweiMate 20 X (5G) wyposażony jest także w potrójny aparat tylny z ultraszerokokątnym obiektywem, stworzony we współpracy z Leica. Główny obiektyw został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 40MP, a dwa kolejne - odpowiednio 20MP i 8MP. Przedni aparat o rozdzielczości 24MP - z funkcją trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu - pozwala między innymi na robienie selfie wysokiej jakości. Dzięki sztucznej inteligencji, Huawei Mate 20X (5G) Pro rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu.

Mate 20 X (5G),  MediaPad T5 10” LTE oraz P Smart Z - byliśmy na polskiej premierze nowości od Huawei

Huawei MediaPad T5 10” LTE został wyposażony w większą pamięć wewnętrzną (64 GB) oraz baterię o pojemności 5100 mAh. Umożliwia ona oglądanie filmów nawet do 8 godzin na jednym ładowaniu. Rekomendowana cena urządzenia wynosi 999 zł. Każdy, kto zamówi nowy tablet w przedsprzedaży między 15 a 28 lipca otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei AM61.