Mate 20 X (5G), MediaPad T5 10” LTE oraz P Smart Z - byliśmy na polskiej premierze nowości od Huawei

HuaweiMate 20 X (5G) to pierwszy smartfon obsługujący sieć 5G, który trafi do regularnej sprzedaży w Polsce. Telefon jako jedyny na świecie wspiera zarówno technologię SA i NSA. Oznacza to, że nowy smartfon Huaweizaoferuje pełne spektrum możliwości 5G: nie tylko ultraszybki transfer danych, ale również rozwiązania przyszłości, takie jak smart city.


Pierwszy i jedyny smartfon, który wspiera wszystkie standardy

Huawei Mate 20 X (5G) został wyposażony w dwa procesory: Kirin 980 (pierwszy komercyjny procesor wykonany w technologi 7 nm, stosowany we flagowych smartfonach Huawei z serii P30 i Mate 20) oraz procesor Balong 5000, również pierwszy na świecie chipset 5G wykonany w technologii 7 nm. Dzięki takiemu napędowi, w głównym paśmie częstotliwości 5G smartfon osiąga prędkość 4,6 Gb/s. Balong 5000 wspiera dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone), dzięki czemu nowy smartfon Huawei jest gotowy na zaawansowane rozwiązania oparte na 5G:

- NSA to technologia oparta w dużej części o obecną infrastrukturę LTE, która umożliwi nam na przykład szybkie ściąganie filmów czy błyskawiczne korzystanie z internetu, w skali dotąd niespotykanej. Natomiast technologia SA jest niezbędna dowdrożeń systemowych, takich jak smart cites czy autonomiczne samochody. Mate 20 X jest gotowy już teraz na to drugie, bardziej zaawansowane działanie – wyjaśnia Daniel Burek, manager ds. technologii w Huawei CBG Polska.

Oprócz 5G, HuaweiMate 20 X (5G) wspiera pozostałe standardy łącznośvi: 2G/3G/4G.

Multimedialne centrum rozrywki gotowe na przyszłość 5G

HuaweiMate 20 X (5G) został wyposażony w 7,2-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli z nowoczesnym rozwiązaniem Dewdrop. Stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy wynosi 87,83%, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji maksymalnie dużą powierzchnię ekranu. Nowy smartfon Huawei zasilany jest baterią o mocy 4200 mAh i obsługuje technologię ładowania Huawei SuperCharge, która pozwala na naładowanie baterii do 70% mocy w ciągu zaledwie 30 minut.

Innowacją istotną z punktu widzenia konsumentów intensywnie używających multimediów jest pierwsza na świecie technologia chłodzenia Huawei SuperCool, bazująca na wykorzystaniu warstwy grafenowej i komory parowej. W nowym smartfonie HuaweiMate 20 X (5G) została zastosowana po raz pierwszy w historii branży. Rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, nawet w sytuacjach intensywnego obciążenia i gwarantuje najwyższy komfort korzystania ze smartfona.

HuaweiMate 20 X (5G) wyposażony jest także w potrójny aparat tylny z ultraszerokokątnym obiektywem, stworzony we współpracy z Leica. Główny obiektyw został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 40MP, a dwa kolejne - odpowiednio 20MP i 8MP. Przedni aparat o rozdzielczości 24MP - z funkcją trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu - pozwala między innymi na robienie selfie wysokiej jakości. Dzięki sztucznej inteligencji, Huawei Mate 20X (5G) Pro rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu.

Huawei MediaPad T5 10” LTE został wyposażony w większą pamięć wewnętrzną (64 GB) oraz baterię o pojemności 5100 mAh. Umożliwia ona oglądanie filmów nawet do 8 godzin na jednym ładowaniu. Rekomendowana cena urządzenia wynosi 999 zł. Każdy, kto zamówi nowy tablet w przedsprzedaży między 15 a 28 lipca otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei AM61.